confessions

ceromony

- Yazar -

  1. toplam entry 15
  2. takipçi 1
  3. puan 6312

blonde redhead

ceromony
3 temmuzda jazz festivali kapsamında istanbul’da olacak olan, şarkılarına, enstürmanlarına, müziğine kanımca söylenecek bir şey bulunamayan, bu güne kadar guy picciotto, red hot chili peppers, yoko yasuda ve vern rumsey gibi isimlerle çalışmış olan inanılmaz grup.

tim burton

ceromony
hayal gücü kıskanılası timothy william burton. küçükken asosyal olan ve arkadaşları tarafından pek sevilmeyen tim burton (özellikle benim için) bir ilahtır. walt disney’de belli bir süre çalışmıştır fakat karakterleri pek sevimli bulunmamıştır. zaten görevi de tilki çizmektir. ilk stop-motion filmi kendi sitesinden de izlenebilecek olan, kendini vincent price zanneden bir çocuk hakkındadır. dünyanın ilk uzun metrajlı stop-motion animasyon filmi olan the nightmare before christmas’ın babasıdır. dahidir, idoldür. istiridye çocuğun hüzünlü ölümü, adında da bir şiir kitabı vardır ki muhteşemdir ama türkçesi bulunamaz. corpse bride, filminin çekimlerini tamamladıktan sonra tüm seti parçalayarak "ne yaptın seeen?" yorumunu getirtmiştir. venedik film festivali’nde yaşam boyu başarı ödülü ona verilecektir.

blue agave

ceromony
olgunlaşması 8-12 yıl süren, kaktüs görünümlü bir çeşit süs bitkisi. meksika’nın tequila kasabası civarında yetişir. tekilanın ham maddesi denilebilir. mayalanıp imbikten geçirildikten sonra farklı tekila çeşitleri ortaya çıkar. ’alsak mı acaba bir iki saksı?’ fantezileri ürettirir.

discworld

ceromony
gbkz: kuantum fiziği, harikası, olayların uzayda süzülen dev bir kaplumbağanın sırtındaki dört fil tarafından taşınan disk şeklindeki bir dünyada geçen fantastik roman

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol