confessions

aello

- Yazar -

  1. toplam entry 2101
  2. takipçi 1
  3. puan 34882

10 temmuz 2010 almanya uruguay maçı

aello
hakkında bir şeyler yazmazsam şişeceğim maçtı. almanyanın son anda 4. golü atma fırsatı varken harika bir pasa karşın golün içine etmesi beni fıtık etti. onun haricinde asıl gıcık olduğum nokta maçın en sonunda floran ın frikiğinde top üst kaleden falan dönmedi, butt ın parmak ucuna değdi de sekti resmen. çok sinir. gerzek uruguay. bi yarım saat daha izleyemedik. neyse sonuç olarak maç 2-3 almanya galibiyetiyle bitti. böylece almanya 3. uruguay da 4. oldu.

adalet ve kalkınma partisi

aello
aldığı uyarılara rağmen böyle bir şey yapmasındaki amaç zaten ’ülke için çalışıyorum çabalıyorum’ izlenimi vermekti. onun derdi ne türkiye’yi ne de filisti’ni kalkındırabilmek. işlerinde iyi niyet aramamaya alıştırdı artık.

gloria

aello
kadınları gaza getirecek cinsten bir şarkı.

wrap your legs around my neck,
wrap your arms around my feet,
wrap your hair around my skin.
i’m gonna huh--all right, ok, yeah.
it’s getting harder--it’s getting too darn fast, etc.
come on, now, let’s get it on.

suç

aello
toplumbilimine gore 2 tip açıklamayla incelenir; sosyolojik aciklamalar ve ilme dayalı acıklamalar. ilim ile ilgililer biyolojik ve psikolojik aciklamalardir.

biyolojik aciklamalar olayi genetik faktorlere dayarken psikolojik calismalar stres, nevrotik yani karakter ve zeka gibi etkenlere ve yetisme kosullarina baglar.

sosyolojik aciklamalar ise kuramcilarin teori ve arastirmalarina bakar, biraz daha felsefi yaklasirlar. bunlar micrososyoloji ve makrososyoloji aciklamalarina gore ayrilir. makro-sosyolojiye ait olanlar arasinda islevci, ekolojik, altkulturel ve marksist teoriler vs bulunur. mikro-sosyolojiye ait aciklamalarda ise bireye dayali olarak sembolik etkilesimcilik ve etnometodoloji teorileri sunulabilir.

brighton

aello
brighton & hove olarak gecer belediyesinde, hove bati sussexte kalir. tutucu ingilizlerin en acik olabildigi yerdir. sebeplerinden biri ise, 4. george un buraya gelip royal pavilion adli minik palasimsi yeri kurmasi ve metreslerini buraya getirmesi olabilir.

ulkenin en cok gunes alan yeridir, adi da buradan gelir zaten; birghton.

kocman kocaman sari, turuncu renklerde cakil taslariyla kapli bir kumsali vardir. bazi yerler kumdur ama, denize insanlar genelde oralardan girer. iki tane buyuk iskelesi vardir fakat biri yanmistir, cok pahali oldugundan da tamiri yapilamamktadir. oyle siyah siyah durur. oteki iskele ise icinde basli basina ufak bir lunapark vardir. icerde kumar oynayabileceginiz yerler varken disarda roller coasterlar, ucurup savuran aletler falan yer alir.

cok kalabalik degildir ama ingilterenin en canli gece hayatina sahip kentidir. brighton kismindaki hemen her sokakta en az 1 2 bar ve sehrin dort bir yaninda bir suru club vardir. deniz kenarindakiler en guzelidir cunku yaz geldiginde acik hava club’vari bir sey olur oradakiler. gecesi iyidir de aksami iskence gibidir. saat 5-6 oldu mu her yer cat diye kapanir ortada kalabilir insan. yapacak bir sey yoktur pek. boyle durumlarda deniz kenari yine harika bir cozumdur.

onun haricinde, bir dolu dil okulunun yanisira 2 tane universite yer alir; university of sussex ve university of brighton. ogrenci indriminin hemen her yerde konustugu bolgedir ayrica. sinemalarda, alisveris mekanlarinda, clublarda, otobus kartlarinda vs gibi hemen her seyde ogrenciler indirim bulabilir.

gök rüzgarları operasyonu

aello
akp hukumeti bilincli yapmıs olabilir kendisine müslümanlar tarafından bir kahramanlık sıfatı daha gelsin diye. gemi önceden uyarılmıs ısraıl sularına girerlerse tepki alacakları konusunda. yardımın baska yollarla yapılabileceği ama akdenize girmemeleri gerektiği soylenmis. offf..

gök rüzgarları operasyonu

aello
"bir başka ingiliz gazetesi the independent, dün gerçekleşen saldırı hakkında bilgi verdikten sonra israilli liderlerin operasyonun süreceği ve genişleyeceği yönündeki açıklamalarına dikkat çekti. israil savunma bakanı ehud barak’ın ateşkes çağrılarını reddettiğini belirten gazete, saldırıda ölen sivil kayıpların sayısının henüz bilinmediğini belirtti. ancak israil’in, nokta atışı yapan silahlar kullandığını savunduğunu aktaran the independent, bu yüzden de israillilerin ölen sivil sayısının az olduğuna inandıklarını aktardı. ingiliz gazetesi ardından saldırıya yakalanan veya yakınlarını kaybeden filistinlilerin hikayelerini aktardı." the indipendent
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol