yalaka

pollux anwor
kurbanın sert albümünden çok sevdiğim bir şarkısıdır.

oturur ağlar aklı karışınca
adı da neydi dilimin ucunda
bayılıyormuş dedikoduya
hürmeti yokmuş ana babaya
ayrılmaz hiç peşimden, neler çektim elinden
söylediğine inanma, yalan düşmez dilinden
ağam vay paşam vay bu derdi ben çekemem vay
düşmüyor yakamdan ne çektim bu adamdan
herşeyi var ama yine eli cebimde
düşmedi yakamdan ulan her an peşimde
her sözü yalan her anlattığı palavra
herşeyi bilir bilidiği bir bok yok aslında
yalaka yalaka sana bir çift sözüm var
hiçbirşey kaçmaz benden arkamda gözüm var
elmariachi
dönem sonlarında öğretmen sınıfa girdiğinde ona görülecek şekilde masasını temizleyen, hocaya sürekli iltifatlar yağdıran, tebeşir bittiğinde kimse ona kalk demeden gidip alan kimse
goodygoblin
tiksindiğim insan tipi.toplumda çok sayıda rastlanır kendilerine her köşe başında rastlayabileceğimiz türden insanlardır bunlar.hocaların etrafında pek bol bulunurlar.
isimsiz kahraman
çeşitli beklentiler nedeniyle birine yaranmaya çalışan kişiye denir. yalakalar tarih boyunca her millette, her devlette ortaya çıkmışlar, dünya tarihinin şekillenmesinde önemli roller almışlardır. çoğunluğu hakaret edilecek kadar aşağılık insanlardır. başkalarının başarıları üzerine yatarlar, para için, mevki için her türlü eylemi gerçekleştirecek kadar değişken davranışlar gösterirler. çok dedikoducu olurlar, çeşitli beklentileri nedeni ile yüzünüze gülerken arkanızdan demediklerini bırakmazlar. uzak durulası aşağılık kişilerdir.
tria
sırf ön plana çıkmak adına övgü yağdırıcısı olarak da nitelendirilir bu adamlar. her yerde mevcuttur, nefret edilip kusulmalıdır.
rumuz pilis tiray egen
şahsen ben bir yalakayım evet. peki geldiği ilk gün daha sözlükte ki arkadaşlık ortamını bilmeden konuşanlar. peki daha bi entry bile girmeden ona buna sataşarak prim yapmaya çalışanlar neye hizmet ediyo lan.
komple teorisyen
hiçbir değer kriteri olmayan anlıkçıkarını herşeyin üzerinde tutan karaktersiz kişilik.zamanla değişen şey eylem değil yalanan kişidir.seni,beni onu bütün işaret sıfatlarıftam burada lashback yapın ortaokul türkçe dersine.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol