yağmur

0 /
independence
bugun neredeyse ulke genelinde yaldir yaldir baslayacagi soylenilen yagis. istanbul icin aksam saatleri verildi, once avrupa yakasi ardindan il geneli gokgurultulu ve sağanak.
elbereth
iki damlasının düşmesi istanbul’un felç olmasına sebeptir.

sabah evden adımımı atmamla düşen iki damlanın ardından koşuyolu civarındayken bardaktan boşanırcasına beş dakikalığına yağdıktan sonra çiselenme şeklinde devam etti ama trafik felç, kimse gidemiyor, yine köprü girişinde iki üç araç kenara çekmiş, belli ki kaza olmuş vs. ne oldu, iki damla yağmur düştü, sanki nuh tufanı.

nasıl bir organizma bu istanbul denen şehir anlamlandıramıyorum kendisini, kadının karşısındaki erkek gibiyim, hareketleri manasız geliyor ama seviyorum be...
independence
bu sabah cok guzel islatiyordu istanbul’u ama "yeter bu kadari size" demi$ olacak ki cok kisa surdu. oysa cok cok guzeldi yagmurlu bir pazar sabahina uyanmak.
independence
istanbul’a son gunlerde siklikla ama cok kisa sureli kendini gosterir oldu. nazli gelin gibi, gosterip vermiyor. bu yagi$sizlik devam ederse hepten sictik.
independence
yok.

2014 e girdik, ocak ayi bitmek uzere, ki$in en cafcafli gecmesi gereken ayinda biz yaz mevsimini ya$iyoruz neredeyse. dun tek bir yazlik gomlekle ciktim di$ariya, hava sicakligi 19 dereceydi.

ki$ mevsimi ocak ayi 19 derece?

yagmur yok azizim bu sene, gelmedi, gelecek gibi de gozukmuyor. saglam bir susuzluga hazirlamamiz gerek kendimizi.
independence
diger illeri bilmem ancak istanbul’a endi$e yaratacak kadar uzun suredir adam gibi yagmiyor. 2014 senesinin kurak gececegini $imdiden soylemek mumkun gibi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol