volver

deccal
pedro almadovar’ın yeni filmi.3 kasım’da gösterime girecek olan film,uluslararası film eleştirmenleri fedarasyonu’nun yılın filmine verilen büyük ödül’ünü kazandı.
seeyouindisneyland
raimunda madrid’de yaşayan, sıkı çalışan genç ve güzel bir annedir. kocası işsizdir, ergenlik çağında bir kızı vardır. ailenin mali durumunun sıkıntılı olması nedeniyle birkaç işte birden çalışır. doğuştan mücadeleci ruha sahip çok güçlü bir kadındır ama duygusal açıdan bir o kadar da kırılgan yapıdadır. çocukluğundan beri kendine sakladığı bir sırrı vardır. raimunda’nın ablası sole ise utangaç, tedirgin ve cesaretsiz bir kişiliğe sahiptir. kayıtdışı işlettiği kuaför salonundan geçimini sağlamaktadır. kocası bir süre önce müşterilerinden birisiyle onu aldatarak evi terk etmiştir. o günden beri tek başına yaşamaktadır. halaları paula, tüm aile üyelerinin doğduğu yer olan la mancha adlı kasabada yaşamaktadır. doğu rüzgarlarının etkisi altındaki bu kasabada direkt olarak rüzgarlardan kaynaklanan çeşitli akıl hastalıkları hüküm sürmektedir. rüzgarlar aynı zamanda her yaz meydana gelen çok sayıda yangının da sebebidir. sole ile raimunda’nın anne-babası da bu yangınlardan birisinde ölmüştür. ilkbaharda bir pazar günü kızkardeşi raimunda’yı arayan sole, kasabadaki paula halanın öldüğünü haber verir. ancak bu ölüm, başka bir ölüyü hayatlarına sokacaktır.


oyuncular: penélope cruz, carmen maura
yönetmen: pedro almodóvar
quantitatif
pedro almodovar’ın kadınları.ya da ahh,şu kadınlar!güzel ve nağmeliler.bir mucize gibi nadiren yeryüzünde görülebilirler.ve aslında bütün erkekler böylesi anlara çok az tanıklık ederler.belki sadece ömür boyu bir an aşık olup akıllarından çıkarmazlar.titreyen dudaklar ve sesler.kadının elleri,birbiriyle yarattığı muhteşem ezginin dokunuşuyla kulaklarına,dağılırsın.uzaklara bakar da verir nefesini oysa yakınındaki ağlar.gözlerinden damlayan her yaş dünyanın en kıymetlisidir.

http://www.youtube.com/watch?v=b_nodjbkyz4

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol