usame bin ladin

0 /
goretomb
yedigi haltlar sayesinde tum dunyanin ba$ina bela olmu$ sakal yigini magara adami,terorist.
butun sulalesinin amerika’da ticaret yapmasi ve ucuk rakkamlarda paralar kazanmi$ olmasi ve kendisinin daha once cia ile afganistan - rusya sava$inda i$birligi yapmi$ olmasi cok anlamlidir.cia o donemde usame ve klanina her turlu lojistik destekte bulunmu$ ve askeri,taktik yontemlerin egitimini en iyi egitmenleri ile saglami$tir.ancak ruzgarin yonu degi$mi$ usame bir sure sonra mercimek beyni ile durumu muhakeme ederek butun cesaretini, kinini, nefretini amerika birle$ik devletleri’ne yoneltmi$tir.
oyle inaniyorum ki beyaz saray bu durumda kendi aralarinda sadece biz bir canavar yarattik diyebilmi$tir..
amygdala
bu kisi sanildigi gibi amerika’nin korkulu ruyasi filan degildir.dunya’nin basina bela da olmamistir.bu kisi tum egitimini amerika’da gormus olan bi insandir.amerika’nin isgal icin uydurdugu senaryonun basrol oyuncusudur.11 eylul saldirisinda hic bir payi olmadigi tarihciler tarafindan da desifre edilmistir.tum bu saldiri masallari isgal icin hazirlanan kiliftan baska bisey de degildir.
sheepmip
1957’de 54 çocuklu bir babanın oğlu olarak doğan usame bin ladin’in kökü güney yemen’de hadramut. babası muhammed 1930’da geldiği suudi arabistan’da hızla yükseldi ve zamanla ortadoğu’nun en büyük müteahhitlerinden biri oldu. 1968’de kaza sonucu öldüğünde mirası 11 milyar dolardı. oğulları hep suud prensleriyle birlikte büyümüş ve okumuştu.


genç yaşta müslüman kardeşler teşkilatının fikirlerinden etkilenen usame bin ladin, 1979 aralık ayında, arkadaşı, suudi gizli servisi şefi prens turki bin faysal tarafından pakistan peşaver’e yollandı. buradaki kamplarda, başta arap ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir tarafındaki islamcı gençler birer profesyonel savaşçıya çevriliyordu. beş ülkenin birlikte üstlendiği bu projenin sorumluluğu pakistan gizli servisi isi’deydi, yürütücüsüyse filistin asıllı abdullah azzam’dı.


azzam’a asistanlık yapan usame bin ladin, bizzat savaştı, hatta celalabad yakınlarında yaralandı. 1986’da kendi kamplarını kurdu. serveti, cömertliği, sade yaşantısı, karizması, savaştaki cesareti nedeniyle efsaneleşti. kurumsallaşmasının temelini 1988’e doğru gönüllüler hakkında bilgileri içeren bir veritabanı kurarak attı. bu bilgisayar kayıtlarından hareketle ’el kayda’ adlı bir yapılanma ortaya çıktı. suud rejimi, cihadı her yere yaymak isteyen bu kişiden korkmaya başladı ve 1989’da pasaportuna el konuldu


haziran 1990’da saddam kuveyt’e girince usame bin ladin, suudi sınırlarının korunması görevinin kendisi ve tabanına verilmesini istedi. kral fahd amerikan askerlerini çağırınca çok öfkelendi; önce pakistan’a, ardından afganistan ve nihayet sudan’a gitti. artık pakistan’da istenmeyen ve kendilerine yer arayan binlerce ’cihadcı’yı sudan ve yemen’e yerleştirdi, onlara birçok ülkede iş buldu


abd’ye karşı ilk cepheyi somali’de açan ve 1994’te suud vatandaşlığından çıkarılan usame bin ladin, uzun bir süredir, iktidarı almalarına epey yardımcı olduğu taliban’ın himayesinde afganistan’da yaşıyor. abd’nin, yakalanması için 5 milyon dolar ödül koyduğu usame bin ladin, hiçbir eylemi açıkça üstlenmiş değil, ama hiçbirini kınamış da değil. zaten usame bin ladin’in adı yapılandan çok, yapılacağı iddia edilen eylemlerle anılıyor.


ladin’in ünlü fetvasi:

’sivil ya da asker amerikalilari vurmak her müslüman’a farzdir’


23 şubat 1998’de londra’da arapça yayınlanan el kudüs el arabi gazetesinde şeyh usame bin muhammed bin ladin, mısır cihad örgütü lideri ayman el zevahiri, mısır islami cihad örgütü lideri ebu yasir rifa’i ahmed taha, pakistan cemiyet-ül ulema yöneticisi şeyh mir hamza ve bangladeş cihad hareketi lideri fazlul rahman’ın, ’dünya islam cephesi’ adı altında kaleme almış oldukları fetva yayınlandı. ’haçlılara ve yahudilere karşı cihad’ çağrısı yapan fetvanın önemli bölümleri şöyle:


"yedi yıldır abd, islam’ın en mukaddes topraklarının bulunduğu arap yarımadası’nı işgal ediyor, zenginliklerini sömürüyor, yöneticileri elinde oynatıyor, halkını tehdit ediyor, komşuları terörize ediyor ve buradaki üslerini komşu müslüman ülkelere saldırı amacıyla kullanıyor.


amerikalılar yalnızca ekonomik ve dini nedenlerle müslümanlara savaş açmış değiller, aynı zamanda küçük yahudi devletine hizmet ediyor ve kudüs’ün işgali ile orada müslümanların katlini de gizlemeye çalışıyorlar.


amerikalıların işlediği tüm bu suç ve günahlar allah’a, onun peygamberine ve müslümanlara karşı açık bir savaş ilanıdır. ve islam tarihi boyunca ulema, düşmanın müslüman ülkeleri yok etmeye çalışması durumunda cihadın kişisel bir farz olduğunda birleşmişlerdir.


bundan hareketle ve allah’ın emrine uygun olarak tüm müslümanlar için geçerli olmak üzere şu fetvayı çıkartmış bulunuyoruz: el aksa camii ve mekke’yi işgalden kurtarmak ve ordularını islam topraklarından söküp atmak için, -ister sivil, ister asker olsunlar-amerikalıları ve onların müttefiklerini, hangi ülkede mümkünse orada öldürmek, her müslüman için farzdır.


biz allah’ın rızasıyla, allah’a inanan ve onun tarafından ödüllendirilmek isteyen her müslümanı, ele geçirdikleri her yerde ve her zaman amerikalıları öldürmeye ve paralarına el koymaya çağırıyoruz. aynı zamanda müslüman alimleri, liderleri, gençleri ve askerleri, abd şeytanının ordularına ve şeytanın işbirlikçilerine saldırılar düzenlemeye; bunların arkalarındaki güçleri ortaya çıkarmaya ve onlara unutamayacakları bir ders vermeye çağırıyoruz."


usame bin ladin’in kronolojisi

aralık 1992: yemen’deki abd’li askerleri hedef alan otel bombalama olayları.

1993: somali’de batılı güçlere karşı aidid’e destek verip mogadişu’da 18 amerikalı’nın öldürülmesi.

şubat 1993: new york’ta dünya ticaret merkezi’nin bombalanması.

ocak 1995: filipinler’de papa’ya suikast girişimi.

1995: cezayirli silahlı islami grubun (gia) fransa’ya karşı yürüttüğü savaş.

haziran 1995: etiopya’nın başkenti adis ababa’da mısır devlet başkanı hüsnü mübarek’e yönelik suikast girişimi.

kasım 1995: suudi arabistan’ın başkenti riyad’da beş abd’li askerin ölümüne yol açan kamyonla bombalama olayı.

kasım 1995: 17 kişinin öldüğü pakistan’daki mısır büyükelçiliği’nin bombalanması

haziran 1996: suudi arabistan’ın hobar kentinde 19 amerikan askerinin ölümüne yol açan patlama.

23 ağustos 1996: ’kafirleri kutsal topraklardan kovun’ çağrısıyla abd’ye cihad ilan etti

şubat 1998: mısır, bangladeş ve pakistanlı birkaç küçük grupla birlikte ’yahudilere ve haçlılara’ karşı uluslararası islami cephe’yi kurdu. kuruluş bildirgesinde "her müslümana, dünyanın her köşesinde, sivil veya asker amerikalı öldürmek farzdır" dendi.

7 ağustos 1998: amerikan askerlerinin kutsal topraklar’a girişinin sekizinci yıldönümünde kenya ve tanzanya’daki abd büyükelçilikleri havaya uçuruldu ve toplam 257 kişi öldü, 5 bin 500 kişi yaralandı.

20 ağustos 1998: abd misilleme olarak sudan’da bir fabrikayı ve afganistan’daki eğitim kamplarını bombaladı. usame bin ladin’in yakalanması için 5 milyon dolar ödül kondu.

12 ekim 2000: yemen’in aden limanında uss cole destroyerine yönelik intihar saldırısında 17 amerikan denizcisi öldü.

11 eylül 2001 ikiz kulelerin bombalanması.x
11 eylül saldırılarının 6. yıldönümünde yeni bir video kaseti yayınlatacakmış. amerika çok güvendiği teknolojisi sayesinde 6 yıldır bi adamı yakalayamadı.durup düşünmek gerekir nasıl 6 yılda bir adamın yakalanamadığı.

http://www.cnnturk.com/dunya/haber_detay.asp?pid=319&haberid=389670
independence
cia’in dun gelen itirafi;

"usame bin ladin’in yeri ile alakali senelerdir herhangi bir istihbarat alamiyoruz."

sen elindeki istihbari bilgileri ba$ka ulkelerle payla$ma, sonra kalk ba$ka ulkelerden bu adam ile alakali istihbarat bilgisi iste. kim sana ne diye isatihbarat versin be adam.
independence
13 aralik 2007 sabahi öldügü iddia ediliyor. daha da ilginci 11 eylul olaylari ile alakalari olmadigini, kendilerinin masumlari oldurmeyeceklerini beyan etmi$ onceki videolarinda. sonra cekilen ve 11 eylulden sorumlu olduklarini soyledikleri videolar ise fake cikmi$(en az 3 tanesi kesinle$mi$ fake oldugu).

http://haber.mynet.com/detay/dunya/usame-bin-ladin-oldu/519446
yeginoglu
bilincaltinda hayvani icguduleri ile superman karakterini birlikte barindirma ozelligini ailesinin abd destekli devasa servetiyle birlestiren vahabi piyon. fikirlerinin neresinden tutsaniz - ki buna sozde sunnet icin uzattigi sakallari da dahil - elimizde kaliyor.

buna mukabil, ulkemizde de onu kahraman olarak goren insanlarin sayisi ne yazik ki azimsanmayacak nitelikte.
alorarola
amerikanın adamı nede olsa, yaşadığına hiç şaşırmadığım gibi öldürülmesine de şaşırmadım. yarattığı gibi öldürdü. olan cahil cühelaya oldu. kimbilir şimdi hangi vaadedildiği topraklardaki cennettedir kendileri.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol