tuncay ozilhan

ankakusu
9 temmuz 1947 tarihinde kayseri’de doğdu. iktisat fakültesi ve long island üniversitesi iş idaresi (mba) bölümünü bitirdi.
tuncay özilhan, anadolu holding icra komitesi başkanıdır. anadolu holding kurucusu izzet özilhan’ın oğludur. üniversiteyi new york’ta bitirdi.
kariyerine anadolu grubu’nda çalışarak başladı. grubun çeşitli şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra icra kurulu başkanı oldu.
2001 yılı başından sonra bir dönem tüsiad başkanlığı yaptı. tüsiad’ta daha önce çeşitli görevlerde bulunmuştu.
1997 yılında yılın işadamı ödülünü aldı. özilhan aynı zamanda efes pilsen spor klübünün başkanıdır. evli ve 3 çocuğu var. ingilizce ve fransızca biliyor.

alinti
heddodepaso
aziz yıldırım’ın doping olayı ile ilgili iddialarına, efes pilsen tarihinden girip fenerbahçe’nin salon inşaatından çıkan bir açıklamayla cevap veren efes pilsen başkanı. kerem gönlüm ile mario kasun’un testlerinde doping içeren madde bulunmuş olmasıyla bu konuların ne alakası var pek anlayamadım. tuncay özilhan belli ki aziz yıldırım’a kızmış ve ona bir karşılık vermek istemiş. basketbola yaptıkları katkılar bir yana, ana kuruluş amacı türkiye’de alkollü içeceklerin reklamının yasak olması sebebiyle firmasının reklamını yapmak olan bir kulübün başkanının, türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden birine böyle bir açıklamayla cevap vermeye çalışması gerçekten çok komik.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol