trainspotting

muspelheim
’’on kutu heinz domates corbasi,sekiz kutu mantar corbasi(hepsi de soguk tuketilecek),bi buyuk tup wanilyali dondurma(eritilip icilecek),iki $i$e magnezyumlu sut,bi $i$e parasetamol,bi paket rinstead agiz pastili,bi $i$e multivitamin,be$ $i$e icme suyu,on iki tane lucozade izotonik icicek we bazi dergiler;hafif porno,viz,(...)aldikca listemdeki her$eyi zewkle i$aretliyom.bu hafta zor gecicek.’’

sepulturk
mükemmel bir irvine welsh romanı. kitabı elinize aldıgınızda sizi kapakta bir adet ewan mcgregor resmi karşılar. çok sade ve siyah bir resimdir. sonra kitabı mır mır okumaya başlarsınız ve biter kitap. hiç elinizden düşmez. kitabın kapak sayfasında ise inanı düşündüren bir yazı mevcuttur;

hayatı seç. mesleğini seç. kariyerini seç. kocaman siktirici bir televizyon seç, otomatik çamaşır makinesini seç. arabanı, cd çalarını ve elektrikli ev aletlerini seç. sağlığını, düşük kollestrolü ve dişlerine ilk günkü gibi bakmayı seç. pembe panjurlu bi ev seç. arkadaşlarını dikkatli seç. iyi bir tatili ve bavulu akıllıca doldurmayı seç. en güzel sıçtığımın fabrikasında üretilmiş en güzel sıçtığımın elbiselerini seç. dini ve dua ederken en bok olduğumuzu düşünmeyi seç. o salak televizyonun karşısıda oturup o salak programları seyrederken tıkınmayı seç. sonunda da sefil bi evde yalnız başına geberip giderken, yerini senin yerine geçmek için seni kandıran bencil ibnelere bırakmayı seç. çürüyüp gitmeyi ve yetiştirdiğin gerzek veletlere rezil olacak biçimde kendi altına etmeyi seç. geleceğini seç. hayatı seç.
scaremonger
"...but why would i want to do a thing like that? i choose not to choose life. i choose somethin’ else. and the reasons? there are no reasons. who needs reasons when you’ve got heroin?"

seklinde karelere giren super film. bagimlilik ustune yapilmis en iyi filmlerden biridir. repliklere dikkat edildiginde sorunun sadece uyusturucu olmadigi anlasilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol