the host

seeyouindisneyland
yönetmen
joon-ho bong
oyuncular
kang-ho song
hie-bong byeon
hae-il park

şubat 2000 tarihinde güney kore’deki abd ordusu üssünün morgunda şişeler dolusu zararlı atık, sırf tozlu diye amerikalı bir doktorun emriyle lavaboya dökülür. bu atıklar doğrudan seul’un han nehri’ne gider. 2002 yılı haziran ayında ise nehirde tuhaf şeyler olmaya başlar. bir gün, devasa tuhaf siyah bir yaratık köprüde asılı olarak herkesçe görülür. bu yaratık hem yüzebilmekte, hem de karaya çıkabilmektedir. aynı gün şehrin en işlek parkına dalar ve herkesi önüne katar. üstelik ölümcül bir virüs taşıdığına inanılmaktadır.

öte yandan yaşlı hie-bong, saf büyük oğlu kang-du ile bir büfe işletmektedir. kang-du’nun küçük kızı hyun-seo da onlarla birlikte yaşamaktadır. yaratık, insanları öldürmekle kalmaz, bazılarını da kaçırır. küçük hyun-seo da babasının bir hatası yüzünden yaratığın eline düşer. olayı duyan hie-bong’un diğer çocukları nam-il ve okçuluk sporu ile uğraşan, o gün de önemli bir müsabakadan gümüş madalya ile dönen nam-ju yeğenlerinin öldüğünü sanarlar. ama hyun-seo ve birkaç kişi yaratık tarafından kanalizasyonun gizli bir bölümüne bırakılmıştır. bir telefon ile babasına ulaşan hyun-seo’nun yaşadığını öğrendikten sonra çeşitli girişimleri sonuçsuz kalınca dedesi, babası, amcası ve halası, gözüpek bir şekilde hyun-seo’yu bulmak üzere harekete geçerler.
independence
muhte$em bir film degil oncelikle ama en azindan zaman gecirmek icin ideal. uzayli bir irkin dunyayi ele gecirmesini ve dunyanin o gunden sonra bari$ icinde mutlu mesut ya$amasini, ancak yine de insan oglunun verdigi mucadeleyi anlatiyor.

hicbir $ey icin olmasa da saoirse ronan’in guzelligi icin izlemeye deger.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol