the cardigans

serco
kanimca cogumuzun 1997 yilinda hit olan parcasi lovefool ile tanistigi, 1992’de 2 heavy metalci genc; gitarist peter svensson ve bas gitarist magnus sveningsson’in -ki kendisi daha once muzik teorileri ve jaz aranjmani dalinda egitim almis- kurdugu hardcore grubuyken sanat okulunda tanistiklari daha once profesyonal olarak sarki soylememis nina persson ile, yapmis olduklari muzikten yorulduklarini belirterek pop grubu kurmaya karar vermisler. klavye calan lasse johansson ve baterist bengt lagerberg’i de dahi ederekten.

oyleyken boyle 1994 "emmerdale" albumunu cikardiklarinda isvec basininca yilin an iyi albumu secilmis populer felan olmuslar japonya’ya kadar yayilmis unleri...
westkhan
the cardigans jönköping kentinde 1992 yılında kurulmuş olan bir isveç müzik grubudur.üyeleri ise lars-olof johansson peter svensson bengt lagerberg nina persson magnus sveningsson dur. solisti nina persson güzel bir sesi vardır. en popüler şarkıları lovefool,my favorite game, erase and rewind, do you belive ve been it adlı şarkılarıdır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol