terminator salvation

angelus
terminator dizisinin 4. bölümüdür.

http://movies.yahoo.com/movie/1810025211/trailer

edit: dizi sıfatı tamamı ile sarkastik bir atıfta bulunduğum için konulmuştur, yoksa dizi olmadığını ben de biliyorum arkadaş. ayrıca bir edit entrynin kendisinden daha uzun olur mu? oluyor işte.
eldrun
sitesinde harika bir motion poster vardır. bir kaç gün önce bir fragman da çıkmıştır. ahanda burada hepsi:
http://rss.warnerbros.com/terminatorsalvation/
abdurrezzak bin reloaded
serinin tüm sorularına yanıt vermesini beklediğim filmdir. bunların en başında johnun babası kyle reese in geçmişe gönderilmesi davası var. nasıl bir mantık var çözülür gibi değil. şimdi john muhtemelen babasının o herif olduğunu bile bile bunu kaderin değişmemesi için söylemeyecek galiba. işin zaten derinine inecek olursak zaman kavramının sikip atıldığını görmek mümkün. babanı göndermen için doğman gerek doğman için baban olması gerek. geçmiş geleceği belirlemeliyken bu konuda gelecek geçmişi belirliyor.
ikinci bir mevzu ise birinci filmde kıyamet yılı 1997 iken johnun babası savaştan birkaç yıl sonra doğduğunu söylüyordu yani 2000 li yılların başında. daha sonra ikinci filmde kıyamet ertelendi ve 2007 yılı oldu babası savaştan sonra değil savaştan önce doğanlardan oldu. uzun lafın kısası bu filmin beşincisi de yoldaymış 2-3 yıl sonrasına. bu sorunların bi güzel çözülmesi serinin mükemmel olmasını sağlayacak en önemli nokta bence.
aello
çok güzel yapmışlardır bu filmi. biraz kafa karıştırabilir ve geride bıraktığı sorular vardır. film 2018 yılında geçmektedir. odaklandığı konu skynet ve insanlık arasında geçen savaştır. şahsen beğendim, izlenilesi bir film. üstelik sosyal mesaj bile veriyor , nihayetinde aferim yapanlara.

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:
şimdi bir john connor vardır, bu skynet’e karşı savaşan biridir. fakat komutların tamamını o vermez. bir yerden sonra kendisine komut veren salak adama da karşı çıkar, ki bu sayede kurtuluşa yaklaşırlar filmin sonunda. neyse. bir de marcus wright adlı biri vardır filmde ki bu iyice akılları karıştırır. gizemli bir şekilde hafızası silinmiştir desem olmaz, tam olarak öyle de değil; adamı önce öldürüyorlar, sonra canlanıyor, ne olup bittiğinin farkında değil. meğersem onu yeniden yaratmışlar, kalbi ve beyni insana ait fakat geriye kalan her şey makine. bu yüzden hafızası silinmiştir dedim, bu durumun farkına filmin ortasına kadar kendisi de varmayacak. nihayetinde hapsedilen insanlar kurtarılır, alçak robotları inşa eden fabrika patlatılır, helikopterle patlama alanından uzaklaşılır. fakat bu sırada john çok yaralıdır, marcus da onu kurtarır. neyse çok bahsetmeyeyim, izlensin, görülsün, öyle daha güzel.
öptm tşk bye.
:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:


edit: resmi web sitesi de şurada;http://terminatorsalvation.warnerbros.com/
set me free
hem yönetmenliğini hem görsel efekt kalitesini gerçekten çok beğenerek izledim. sesler mükemmeldi, yazılan senaryo da filmin özüne oldukça yatkındı.
hele arnold schwarzenegger ın yüzünü gördüğümde oldukça şaşırdım.fifa 2009 karakterlerine benziyordu.christian bale in oyunculuğu da oldukça doyrucuydu.
skynet ile daha ciddi bir şekilde ilgileneceklerini bildirerek devam kokuları içerisinde bitirmişlerdir filmi.
independence
muhte$em bir film yapmi$lar. arnold amca filmin son 20 dakikasinda numunelik olarak sadece 3 dakika falan gozukuyor zaten arnold’suz terminator daha guzel olmu$. ozellikle gorsel detaylari muhte$emdi. izleyen izlemeyenlere izletsin.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol