tenet

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
17 temmuz 2020'de vizyona girecek olan film.

Batman üçlemesi, ınterstellar, ınception, dunkirk gibi efsaneleri kazandıran christopher nolan adlı yönetmenin de yeni filmdir.

Çok büyük heyecanka bekliyorum. Fragmana bakacak olursak, nolan yine yapmış yapacağını.

Bir kaç gün içinde ertelenme durumu belli olacakmış...

Nolan, üstüne basa basa filmin vizyon tarihi aynı kalacak diyordu ama mevzu onu geçti sanırım.
yarın yeni ikinci fragmanı geliyor. yeni teaser paylaşıldı. ayrıca 17 temmuz tarihinde, sinemalar açık olursa doğal olarak vizyona girecekmiş. şu an ileri tarihe ertelenme gibi durum söz konusu değilmiş. bence 17 temmuza kadar çoğu yer açılmış olur.

İkinci fragmanı da çıktı. Ayrıca nolan, şimdiye kadar yaptığı en aksiyonu bol film olacağını söylemiş. Sınırı aşmadığı sürece sıkıntı yok ama nolan fimlerinde aksiyonun ön planda olması beklenen bir olay değildir. Pek hoşuma gitmedi bu demeç ama yine de nolan diyoruz ve bekliyoruz.

Bu defa da 12 ağustosa itelenmiş. Film daha çıkmadan canı çıktı yahu. Yarın seneye erteledik derseler şaşırmayacağım.
Son 4 güne girdik. Bir nolan filmini daha sinemalarda izleyebileceğiz. Heyecanla çarşamba gününü bekliyoruz.

Sürükleyicilik, efsane...
Aksiyon, efsane...

Ama filmde ne oluyor lan ? dediğin zaman orada duracaksın. Son zamanlarda izlediğim en anlaşılması zor filmdi.

Zaman kavramı filmde sakız gibi bir sağa bir sola çekiştirilip durduğu için sahnelerde neler olduğunu anlamak zorlaşmış. Açıkçası bu kadar da beyin yakan bir olay örgüsü olmasını sevmedim.

Tahminim filmin en çok eleştiri alan noktası da bu karışık yapısı olacaktır. Bu filme girdiğinizde ya da evde izlemeye başladığınızda tüm dikkatinizin filmde olması önemli. Aksi halde bir çok detay kaçırıyorsunuz. Bu da filmin sonraki sahnelerinde " ne oluyo amk " sendromuna sokuyor.

He bir de eklemeden geçmeyelim, gorona sayesinde filmi haşlanmış yumurta kıvamında izledik. Klima virüsü çoğaltıyor heralde, sağolsunlar piştik içeride. Sinemaya gidenlerin bunu da aklında bulundurması lazım. Ben bir daha gitmeyi düşünmüyorum.
filmi izledim ve diyebilirim ki son senelerde izledigim en mukemmel film olmustu. senaryonun kimi yerlerinde kendisi ile celisen noktalar olsa bile yine de kesinlikle izlenmesi gereken bir film olmus.