tematik

ya basta viva zapatista
sözlükteki belirli konulardaki bilgi eksikliklerini kapatmak ve daha çok bilgiye ulaşılmasını sağlamak için yapılan belirli konular hakkında bilgi aktarımı yapılan durumdur.
urban f
tematik hakkinda sozlugumuzda varolan basliklar :
(bkz: tematik entrylerin berbat oyu almasi)
(bkz: satanist yiyen kedi nin tematik coskunlugu)
(bkz: tematik giriyorum mutluyum )
(bkz: sozlugun amina konulurken tematik entry girmek)
(bkz: tematik tv kanallari)
(bkz: tematik tv kanallarini izleyen sanatci modeli)
(bkz: on kaplan gucunde tematik entry yazmak)

(bkz: tematik entrylere eksi oy vermek)
(bkz: tematikte gecme beni ankette uzerim seni)
(bkz: sozlukteki tematik hareket)
(bkz: hukuk sinavindan cikip tematik yapmak)
(bkz: tematik entry yazasim geldi)
(bkz: bugun yar bana kusmus biraz tematik calisayim)
(bkz: sozluk tematik diye cirpiniyor bugun)
tematik entrylere sabretmek

bi de bu #469547 ve hatta bu #470777 , tematik calisiyorum evet bunun da bir protesto biçimi olduğunu anlamayana davul zurna az..


passive
bilgi sözlük’te hiçbir zaman olmaması gereken zırva, iğrenç şey, yaratıcılığı körelten pis. zaten sözlüğü doldurmuyor bunlar aksine sözlüğü kirletiyor. bilgi ne işe yarar? kimin neyinedir? değil mi efendim?

(bkz: ya neyse ben bisey demiyorum)
serpens
an itibariyle sozlugun kendinden gecip acilmamis nerde hangi baslik var hemen doldurmalıyım dusuncesıyle sol framein tabiri caizse amina koyulmasına neden olan calısma biçimidir.
pipisik
ekşi sözlük’te yapılan bir anonstan:

"tematik sözlük çalışması yapmak kesinlikle yasak değildir. ekşi sözlük kutsal bilgi kaynağıdır ve isteyen her yazar sol frame’in amına koyup sizin sözlük okuma alışkanlığınızı sikebilir. bu hak ona verilmiştir. ekşi sözlük’ü takip etmek için tek geçerli yöntem bugün butonuna tıklamak değildir; rahatsız oluyorsanız dün, rastgele, badi, son, ukte, bir gün gibi çeşitli opsiyonlarımız mevcuttur. tematikçi yazarlara kızmak yerine onları uyarabilirsiniz, ancak sizi dinlemek zorunda değiller. isteyen istediği bilgiyi girebilir. olmuyorsa sözlüğü takip etme alışkanlıklarınızı gözden geçiriniz."

büyük sözlük olmak için çok aşama kaydetmek gerekiyor. tabii bunu bilgi sözlük için söylemiyorum; ama tematik başlayınca zır zır ağlayan yavruları da anlamak çok zor.
westkhan
eskiden buralar hep tematikti bir ara denizlinin tüm ilçelerini ögrenmiştik misal gene olasada gene sıkılsak dedirten entry sıradağlar bütünü

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol