tekbir giyim

westkhan
ee hükümet onlardab basın onlardan demmeki boruyu öttürme zamanı onların elbet onlarda modalarıda geçer(umarım).
enharista
insanların inançları üzerinden para kazanmaya çalışan ve kazanan, mağazalarında çalışan tesettürlü ve ağır makyajlı kadınlardan anlamak hiç de zor olmuyor, işin ironik olan bir yanı da tekbir kelimesi inanan insanlar için çok iyi bilinmektedir, tevhit ile ilişkili bir kelimedir dini ve kutsal bir yönü vardır.

giyim sektöründe de ilerleyişleri gözle görülür bir gerçektir, ilerleyen zamanlar da tekbir denilince akla "inanç" değil marka gelecektir, ee bu yozlaştırmak degil de nedir? insanların masum inançlarını kullanmak değil de nedir? hemde markalar kanununda bunun yasak olduğu açıkca belirtildiği halde yobazlık yapmak değildir de nedir?
independence
yonetim kurulu ba$kaninin televizyonlara cikip "ortunmek allah’im emridir.ba$inizi ortmeniz gerekmekte." turunde aciklamalar yaptigi giyim firmasi.

sen hem ortunmekle alakali kiyafetler uret hem de sagda solda cikip insanlara "ortunmelisiniz.bu allah’in emridir" de.urettigi malzemeleri satmak icin dini istismarlar yapan insanlar muhtemelen dini en az bilen ve dini en cok paraya ceviren insanlardir.daha agir $eyler soylemek isterdim gercegi tam anlami ile yansitabilmek icin ama bu sefer de yazilanlarin elimizde patlama ihtimali var.tuttum kendimi.

ben de bilgi sozluk etiketli tespihler uretip katildigim programlarda "her namazdan sonra 99 luk tespih cekmek farzdir.cekmesseniz cehennem alevleri bedeninizi kavurmak icin oldugunuzde sizi bekliyor olacak." gibi $eyler soyleyip igrencle$mek ama bir yandan da zengin olmak istiyorum.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol