sözlükteki oylama sistemi

apple
sözlükteki oylama sisteminde bazi değişikliklere gidilerek en azından seri eksi oy veren ibne’den canımızın az yanacağı görüşündeyim.

şöyle ki, söz konusu seri eksi oy veren ibne sizin bir entry’nize kafayı takıyor ve ona berbat veriyor. tamam, bunu bende, diğer bilgiçler de yapıyor. buraya kadar normal. ancak daha sonra hızını alamaması sonucunda yazdığınız en son 5-10 entry’e de eksi oy veriyor. böylece oylama sistemi entry için değil, bilgiç kişisi için yapılmış oluyor.

eğer ki üst üste oy verme sınırlaması yapılırsa bu durumun önüne geçilebileceğini sanmaktayım.
orqn
sözlüğü eğlenceli kılan şeylerden bir tanesidir.houston şeysindeki tetris’ten bir farkı yoktur benim için.sadece eğlenmek içindir.herhangi bir kıstası yoktur.aslında olması gerekir tabi ama malesef yoktur.çok sıradan,hatta kopyala yapıştır tanımlar çok iyi puanlar alabilir.ya da kendi fikrini harikulade şekilde açıklayan bir yazarın entrysi tam zıt görüşteki bir yazar tarafından berbat’a layık görülebilir.o yüzden asla bir ölçü değildir.o şekide değerlendirilmemelidir.örneğin benim için 2009 yilinin en begenilen entryleri aslında 2009 yılının en beğenilen entryleri değil,en çok oy alan entryleridir.

aslında tam olarak mesele şu;burada asıl amaç ne oy vermek ne de oy toplamak olmalıdır.en başta dediğim gibi bu sadece sözlükteki bir sürü eğlenceli şeyden bir tanesidir.isteyen bu eğlenceye katılır,isteyen başka türlü eğlenir.
independence
bugun, bu gece eger yeti$tirilebilirse hepten degi$ecek olan sistem.

senelerdir hakkinda $ikayet vardi zaten, oy butonuna basacaksin, pop up acilcak, oradan onay vereceksin, sonra o pop up kapanacak, sozlugun sol frame’i refresh anina denk gelecek sistem iyice kasilacak falan ohoo.

yeni sistemde pop up falan olmayacak. entrynin altindan oylamani yapacaksin tek tu$la, olayin orada bitecek. oyunu geri almak istersen onunde link olu$acak zaten, tiklayacaksin ona oyun geri alinacak.

independence
bu gece itibari ile eski sistem ortadan kalkti. artik oy verirken "emin misiniz", "bak son kararin mi?", "ben yine de bir kere daha sorayim da ne olur ne olmaz" gibi uyari $eyleri ve acilan popup’lar olmayacak. oyunuzu ayni yerde verip, dilerseniz verdiginiz oydan pi$man olup hemen geri alip bir ba$ka oy verebileceksiniz.

ancak, oyu verdikten sonra bir ba$ka entrye gecip, ardindan daha once vermi$ oldugunuz oyu geri almak isterseniz o i$ pek mumkun degil. ayni sayfadayken oyunuzu geri aldiniz aldiniz, almazsaniz o oy ilelebet o hanede kalacak.

umarim bu sistem entry oylamak anlayi$ini geli$tirir.

edit: adettendir, bir $ey yaparken illaki sozlugun bir ba$ka yerinden cali$an bir dinamik bozulur. boyle bir $eye denk gelirseniz lutfen houstondan haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
independence
cep telefonundan da son derece sağlıklı çalışmaktadır. bu entry ve oylamalar hep galaxy s3 aracılığı ile yapılmış ve yazılmıştır.
cirkinbeti
indi nin çalışmalarıyla daha keyifli ve kolay hale gelmiştir, indimin ellerine kollarına parmaklarına tırnaklarına falan sağlıktir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol