sherlock holmes

tamu
baker sokağındaki ofisine gelen müşterilerinin anlattığı olayları, pipo içerek ve kokain çekerek çözen, alışılmışın dışında bir dedektif karakteri.
john maynard keynes
when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth.

demis karakter. tahlillerini yaparken aklinda surekli su dolasir; norm.normlarin disinda olan her sey alakali olabilir, rutini kavramak bu nedenle onemlidir.

bu karakterin gunumuzdeki yansimasi house md’deki greg house’dur. bir de dedektif conan isimli animede yer alan edogawa conan vardir. zaten edogawa conan’in isim babasi holmes’un yaraticisi sir arthur conan doyle’dur.
laughter
guy ritchie’nin yönetmenliğini yaptığı gerçekten çok etkileyici ve eğlenceli film. özellikle holmes’ü canlandıran robert downey jr mükemmel bir oyunculuk performansı sergilemiş. dr watson rolündeki jude law’un da ondan aşağı kalır yanı yok aslında.

velhasıl yukarıda adı geçen üç isim birleşmiş ve ortaya çok güzel bir film çıkmış. ayrıca devamı hatta devamları gelicek gibi duruyor. merakla bekliyoruz efenim.
heddodepaso
filmde sherlock holmes ile ilgili ayrıntılar dikkatlice beyaz perdeye aktarılmasına rağmen, en büyük değişiklik dr. watson karakterinde yaşanmış. dr. watson’ın asıl görevi, olaylara biz okurlar gibi düz mantık bakması ve sherlock holmes’un onun vasıtasıyla aklından geçenleri okuyucuya anlatması olmasına rağmen, filmde watson daha karizmatik ve becerikli gösterilmiş.

filmin sonunda parçaları yerlerine oturtsanız bile, filmin ortasında sherlock holmes’un düşünceleri ve söyledikleri o kadar karmaşık bir hal alıyor ki, zaman zaman filmden kopup sıkılabiliyorsunuz.
wrallin
filmin bi özelliğide tower bridge’i inşaat halinde görmeniz , gerçekten etkileyici sahneleri olan ve oyuncularının gayet başarılı oyunculuk sergilediği , yönetmeninin ise bi marka oldugu film.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol