seven pounds

lost kidy
seven names, seven stranger, one secret...
will smith’in muhteşem oyunculuğu ile son anına kadar yau tamam da ne oluyo diyip durduğunuz film. yüzyirmi dakikadan uzun. özellikle bi saatin sonunda puff pufff dien arkadaşlarım oldu ama sona yaklaştıkça hem heyecan hem de duygusallık tavan yapıyor. eğer duygusalsanız ya da hayatınızın sıkıntılı bir dönemindeyseniz yanınızda mendillerle izlemeniz tavsiye edilir.
elma sekeriiii
sözlüge bugünkü online olma nedenim.

will smith ba$ rolde. bu adam $arkıcılıgını falan yemi$im her $eyden önce bir oyuncu. aksiyon filmlerinde oyunculugunu coktan kanıtlamı$ biri olarak duygusal bir filmde bu denli mimikleriyle konu$ması, o anki ruh halini bedeninde sergilemesi büyük bir alkı$a layıktır.
filmin konusuna gelince... ben,(aslında tim) bir süre önce karısıyla birlikte tam 7 ki$inin ölümüne neden olmu$tur. büyük vicdan azabı ceken ben, bu nedenle tam 7 ki$iye can vermeye yemin etmi$tir.
filmin ilk yarısında, sıcıcam bu ne lan parca parca hayatlar, ne alakası var diye sacmalar ardından da filmin 2.yarısında her$eyi anlayıp deyim yerindeyse kalbiniz acıya acıya aglarsınız.

ve bu size bir $ey ögretir: iyi ki hayattayım iyi ki ya$ıyorum!
elma sekeriiii
----subjektif----

ben’in kalbini sevdigi kadın için saklayıp en son ona nakil yaptırması, emily’nin daha sonra (önceleri kör olan) ezrayı görmeye gitmesi insanı duygusal olarak yerle bir etmekte, gercekten.


----subjektif----


kalimera
-------------------öznel------------------

filmi arkadaşımla izlerken arkadaşımın daha önce izlemesinden mütevellit "filmle ilgili hiç bişi söylemeyeceksin bana ne kadar soru sorsam da" ultimatomumdan sonra izlemeye koyulduğumuz ancak benim daha fazla dayanamayıp ve anlamayıp soruları peşpeşe sıralarken arkadaşımın duvara dönüşmesi ve ağzının ketumluğuyla iyice çileden çıktığım filmdir. bereket versin sonlarına doğru anlaşılıyo biraz.
ama o denizana(sı)lı intihar kısmı beni benden aldı. mükemmel intihar biçimi.

-------------------öznel--------------------
neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol