sentenced

fausta
bir arkadasin tavsiyesi uzerine dinlemeye basladigim,son zamanlarda gercekten sempatimi kazanmaya baslamis grup.killing me killing you adli guzide bir eserin da sahibidirler.
deep
dagildiklarini ilk ogrendigim zmn cok uzuldugum ahh bee rahatlik bir tarafiniza mi batti da dagildiniz dedirten finlandyali metal grubu...
thenightwanderer
kendileri onceleri death metal gibi bir seyler yaparken sonradan biraz yumusamislar ve boyle yaparak cok da iyi etmislerdir. benim hatirladigim kadariyla amok, frozen, crimson, the cold white light albumlari vardi bu arkadaslarin.

en dinlenilesi sarkilari soyle siralanabilir: no one there, dead moon rising, killing me killing you, blood and tears, no more beating as one, home in despair, cross my heart and hope to die...

kendileri ne yazik ki son albumlari the funeral’dan sonra dagilmistir.
almamater
en iyi zamanlarinda dagilarak efsane haline gelmeyi becermis bir gruptur. dagilmadan once bir dvd sozu vermislerdi ancak henuz bu konuda bir gelisme olmamasi uzucu.
lullaby
eski vokalistleri taneli jarva’nin zamaninda shadows of the past,north from here ve amok isimli death metal ruhuna sahip albumler cikaran ve ville laihiala’nin vokale gecmesiyle death metalden uzaklasan down, frozen, crimson, the cold white light ve funeral album isimli albumlere sahip, her iki vokalist zamaninda da harika parcalara imza atmis, kanimca tarzlari degismis olsa da mukemmelligini hic bozmayan, hatta her sarkilari sevilesi finlandiyali bir metal grubudur..dagilmalari sok yaratan bir gruptur..
kaamos
ne tarzlarından bahsedeceğim, ne de görselliklerinden, bunlar benim için önemli şeyler değil.

zamanın en iyi gruplarından biridir. dinleyene, dinletene, sevene, sevdirene rahmet okunulacak cinstendir.

kolay kolay sevdirtmez kendini. bir parçasını seversiniz bu mudur lan deyip rafa kaldırabilirsiniz. öyledir, çoğu zaman. yakın durmaz dinleyicisine.

karamsar günlerinizde, elleriniz rafa uzanır. "bu mudur lan?" dediğiniz grubu dinlersiniz. içiniz burkulur, ama melodinin uyumsuzluğu gerer sizi. "bu ne lan? bir yandan ağlıyorum bir yandan da gaz yapıyorum." dersiniz. hem ağlağım hem de güzelim tarzında takılırsınız.

sentenced, soğuktur, ısıtmaz içinizi. moraliniz iyi değilse uzak durun, derbeder olursunuz. yıkar sizi, no one there der, ağlarsınız!

amok öncesi, amok sonrası geyiği yapılır. kulak vermeyin, bunlar boş söylemlerdir. amok öncesi de güzeldir, amok sonrası da. çünkü karşınızda müzik tarihinin en baba gruplarından biri vardır, her çalışması alkışlanacak cinsten.

sentenced, soğuktur, müziğe aldanıp da kulak vermeyin, acıtır içinizi. müziğe aldanıp gaz bir grup diye sahiplenmeyin, o gaz şarkılarla ağlarken bulabilirsiniz kendinizi.


vitaesmorte
buhranlı gecelerin kadim dostu, gerektiğinde deli gibi kafa sallatan gerektiğinde ise hüzün mahzenlerinden toz kaldırtan, fazla piyasa olmaması açısından daha da bi insana sahiplenme duygusu hissetiren ,(bkz: end of the road) yolun sonuna gelmiş, keşke gelmeselermiş dedirten muhteşem ötesi grup...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol