seksi

hexagram
genellikle kadınlar için kullanılır bu kelime. erkekler için kullanan da var ama ben tasvip etmiyorum. ben erkeğin zikinden başka seksi bir jargonunu göremiyorum (ya da ben erkek olduğum için bana öyle geliyor, tamam lan bana öyle geliyor). nedir lan bu seksi kelimesi? bu bir soru mudur? yoksa bir çözüm müdür? geçenlerde bir kız arkadaşa sordum (sevgilim değil lan arkadaşım). daha doğrusu sormadım. bir cafede otururken içeriye bir süzme, bir embesil girdi. kız arkadaşım da dedi ki; "aa ne kadar seksi bir çocuk" dedi. ulan çocuğa bakıyorum seksiliği siktir et insana benzemiyor şerefsizim. üzerinde tavla oynadığımız, çay içtiğimiz masa temiz, kullanılır, alınır, işe yarar ama o mal bir boka yaramaz. o derece çirkin ayriyetten kalasa benziyordu. ulan diyorum içimden acaba benim çocukta keşfedemediğim, göremediği bir şey mi var. ulan anagram yapıyorum, ambigram yapıyorum, dan brown oluyurum ama çocuğu bir zike benzetemiyorum. sordum kıza aynen böyle "nesi seksi lan bunun, kafayı mı yedin kızım?" cevap verdi "bana öyle geliyor" dedi. "neresini peki seksi buldun" diye sordum, " vücudu, burnu" dedi. çocuğun vücudunu kalasa benzetmiştim ya onu da siktir ettim burna geldim. çocuğun burnu q harfine benziyor. q burunlu bu insanımsı seksi oldu ya ben de bütün gün pascal oldum, descartes oldum mına goyim.

efendim bu seksi kelimesini dünya lügatuna sokan sanırsam erkek dergileri ve kadın dergileri. allah aşkına bana çirkin erkek olupta seksi olan bir erkeği gösterin. yok kardeşim. adam yakışıklıysa ya da idare ederse senin gözüne seksi gelmesi normaldir. misal, allah aşına ilyas salman’ı düşünün. bu abimizi istediği kadar jöle sürsün, kuaförden çıkmasın seksi olamaz kardeşim.

ama kadın için durum aynı değildir. misal seksi kadın olabilir. neden çünkü onların yabancı oyuncuları var. meme, popo (kardeşim bizde de var ama seksi obje olarak olmuyor). kadın istediği kadar çirkin olsun. bir mini etek giysin ya da tangası gözüksün diye bol pantolon giysin seksidir. her türlü seksidir. istediği kadar çirkin olsun. her türlü taraftar kitlesi toplar ama erkek toplayamaz. bu yüzden bu seksi kelimesinin erkeklere yakıştırılmasını anlıyamıyorum anlıyamadığım gibi de saçma buluyorum. seksi değilim diye yazmıyorum bunları. seksi erkek olmaz kardeşim...

(bkz: yakışıklı değil ama seksi)
sipsi
çok çirkin bir insan da bu sıfatı koydurabiliyormuş adının önüne garip. hatta cinsel tercihlerin,i düşüncelerini, yaşamını sorgulamay bile başlayabiliyor bünye. şu anda evde killing me softly yankılanıyor ve ben neler düşünüyorum neler..

(bkz: roberta flack)
swastika
bu listede turkiye’nin en seksi 10 erkegi(?) gorulmektedir:
1.vj bulent
2.aydin
3.fatih urek
4.arto
5.yildo
6.doktor sey(bilal)
7.levent oran(gutan)
8.kankigillerden nuri
9.cemil ipekci ve onun ’ozel arkadasi’ bekir
10.kankigillerden orcun.
hobaa
seksilik kime hangi tipe duser belli olmaz.bazen bir dolmus soforunun vitesi degistirisinde,bazen bir copcunun yabancilara benzeyen yuzunde,bazen istasyonda bilet satan biyikli adamin karizmatik,otoriter ses tonunda...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol