şehit haberleri

independence
her gun haberlerin ilk sirasinda gormeye ali$tigimiz haberler. ancak dikkat edilecek olursa bir suredir boyle haberler duymuyoruz. 13 ağustos 2010 pkk nın ateşkes ilanı’nın sonucunda $imdilik rahatiz, $imdilik sozlerini tutmu$ gibi gozukuyorlar ama bu da iyiye i$aret degil. ate$kes ilaninin suresi bittigi zaman her zamankinden daha $iddetli eylemlerle ortaligi kana bulayacaklari endi$esindeyim ben.
ozee
pkk zaman zaman geri bildirimlerde bulunmak, maddi ve manevi kaynaklarını yeniden tedarik etmek, kış tertiplenmesine hazırlanmak, örgüt üyesi temin etmek ve yeni yapacağı adi eylemlerine hazırlanmak için kamuoyuna ’barış isteyen’ kisvesi yaratarak ’eylemsizlik, ateşkes’ kararı alır. bunun amaçlarından biri de dünya kamuoyuna sempatik görünme aldatıcılığıdır. pkk ile olan süreçte bu adiliğin tokadını acı olarak yedik, canlarla ödedik.temiz saf niyetler değildir ateşkesler. tabi ki şehit haberlerinin olmaması çok güzel, sevindirici ama ileriyi düşünmek gerekir, rehavet, dikkatsizlik acı getirir.

(bkz: bingöl katliamı)
independence
son gunlerde hizla tirmani$a gecen haberlerdir.

bu sabah saat 07:00 de hakkari’nin yüksekova isimli ilcesinde evden cikarken saldiriya ugrayan iki astsubayimiz daha $ehit oldu. abdullah ocalan ile imrali’da durmadan goru$meye giden devlet adamlari, gelen $ehit sayilarini bir yere not aliyorlar midir acaba?

sanmam.

onlar icin gelen $ehit haberleri, gazete kagitlarinin uzerinde yazili harflerden ibaret, besbeli bu.

bir de bir kürt açılımı vardi, o n’oldu o? acamadiniz mi hala?
benduruyorumsebagitti
başbakan’a göre "yaygara koparılan" şehit cenazelerinin de dahil olduğu haberlerdir. videosunun, bir aranıp izlenmesi tavsiye edilir. "şehit cenazelerinde koparılan yaygaraları görüyorsunuz" derken yüzünün aldığı ifadeyi görmek gerekir.

(bkz: yaygara)
just a girl
utanarak yazıyorum, alıştık,ruhsuzca tv de izleyip , çok bunalınca kanal değitirdiğimiz haberlerdir.ya ölen senin evladın yakının olsa..allah ailelerine sabır versin.
independence
turkiye’de o kadar ali$ilageldik haberler halini aldi ki bunlar, 17 agustosta verilen bize gore 12 genelkurmay’a gore 9 $ehit haberinden bu sabah itibari ile hicbir medya organinda bahsedilmez oldu. ac oku gazeteleri bak bakalim tek bir haber var mi konu ile alakali. sadece 3 gun gecti uzerinden, hatta 2 gun gecti.
mesudiye
yoksulluğu, eşitsizliği ve de en önemlisi savaşı derinleştirmek için gerekli olan haberdir.

esasında ekonomik krizi üretimle aşamayacak bir ülkede yaşanılıyorsa ekonomik krizi şehit haberleri ile unutturmak için egemenler için kurtarıcıdır bu tarz haberler.

ancak benim garipsediğim bu haberleri izleyen insanların kendilerini daha da vatan delisi haline getirmeleri. sonrasında olanlar ise malum. efendi psikolojisi içerinde ellerinde bayraklar, ağızlarında salyalarla sağa sola saldıran eğitimsiz cahil kitleler.

işte şehit haberlerinin bu ülkeyi getirdiği nokta budur.

her ne kadar ölenlere üzülüyor olsamda savaşın olduğu bir ülkede bunlar beni şaşırtmıyor. başka ne bekliyebilrdik ki.
independence
esasen mantikli olarak du$undugumuz zaman, bu haberlerin ve cenaze torenlerinin haber bultenlerinde detayli bir $ekilde verilmesi bir $ekilde teroristlerin i$ine yariyor.

teroristin amaci ne?

teror yaratmak, halka korku salmak, bir $ekilde propaganda yapmak ismini duyurmak.

i$te bu haberler sonucunda esasen medya kendi eli ile teroristin tam da istedigi $eyi yapiyor. haber bultenleri araciligi ile halka korku saliniyor, teror orgutunun ismi milyon kere telaffuz edilerek bir nevi propagandasi yapiliyor.

teror orgutu ismi iyi anilsin derdinde bir orgut degil dogal olarak, hatta isminin lanetler e$liginde anilmasi onlarin daha da i$ine geliyor.

verilmesin $ehit haberleri. muhakkak verilmesi gerekiyorsa da bir kilifina uydursunlar, bu $ekilde detaylandirmasinlar.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol