salome

0 /
7doors
salome kral hirodes’in kızıdır.dans etmesi karşılığında babasından bir isteği olcaktır.bunun için annesine danışır.annesi vaftizci yahya’nın başının kesilmesini ister.vaftizci yahya vaktiyle krala bu evliliği için karşı çıkmıştır.bunun da sebebi evleneceği kadının yine kralın kardeşinin karısıolmasıdır.yıllarca bir hücrede mahkum edilen yahya’ya karşı kraliçede büyük bir kin oluşmuştur...kral, buyruğu yerine getirir ve salome aziz yahya’nın kesilmiş başını bir tepsi içinde annesine sunar...
su hayat bitsede gitsek
chayannene ait sarkı.sözleri:
tanta adrenalina sube a mi cabeza
miro como bailas y sale fuego de tus caderas
y con un tambor tú y yo vamos acercándonos
es la tentación que me vuelve loco y me desespera

es que es tu cintura mi sutil locura
me vas elevando, me vas atrapando
y es que está en tu cuerpo nena
que respira nena
y es que tienes todo en esta vida pa’gozar

baila que ritmo te sobra, baila que bailame
y acércate un poquito salomé
baila que ritmo te sobra, baila que bailame
regálame tu hechizo de mujer
ay ay ay tú bajaste desde el cielo
ay ay ay y me echaste el candelero
ay ay ay tú bajaste desde el cielo
ay ay ay mira niña si te quiero.

pero ven y baila síquete acercando
que con tu sabor que es baribe y son seguimos gozando
tu ritmo se ve mi amor cuando cae tu sudor
y tus movimientos parecen más un canto sagrado

y es que es tu cintura de silueta y luna
que me va atrapando me va alucinando
y es que está en tu cuerpo nena
que respiras vida nena
y es que tienes todo en esta vida pa’gozar

baila que ritmo te sobra...

bilame como quieras bailame
que tu ritmo me vuelve loco
salomé...
videosunu da verdim gitti.
http://www.youtube.com/watch?v=kj07pljp97s
satolina
#702078 "lise öğrencilerini koruma federasyonu başkanlığı" gibi bir makama sahip oldugu intibasını bırakan sahıs (#702076 sayet kankası degilse)
nekropsi
tarihsel kişik salome hakkındaki hikaye şudur:

salome kral hirodes’in üvey kızıdır ve çok güzeldir. kralın gönlü bu kıza kaymıştır. vaftizci yahya da uzun bir süreden beri sarayın nezarethanesinde tutulmaktadır. salome de vaftizci yahya’ya aşıktır. salome, vaftizci yahya’ya, ona duyduğu aşka karşılık vermesi dahilinde serbest bırakalacağını söylemesine rağmen, yahya buna razı gelmez. salome’de yahya’ya karşı kin oluşur.
bir eğlence akşamı kral iyice sarhoş olur. annesinin gözü önünde üvey kızına sarkmaya başlar. anne bir şey yapamaz. kral, salome’den dans etmesini ister. salome, önce ters karşılar ancak sonra aklına vaftizci yahya gelir ve kralın isteğini ancak bir şartla kabul edebileceğini söyler. bu istek, yahya’nın başının bir tepsi içinde kendisine getirilmesidir. ve istediğini elde eder.

hastalıklı bir aşk hikayesidir kısacası salome’ninki.
calamitycans
borderline kisilik bozuklugu olan, tas fizigi ve tarz kıyafetleriyle hemen dikkat ceken, hayatındaki en önemli meseleleri kiloları, kıyafetleri ve erkek arkadası olan, sagı solu belli olmayan, az biraz eserli, bazı zamanlarda saldırgan , rahat, komik, zeki, her konuda burnunun dikine giden, her dusundugunun dogru olduguna inanan, beni en cok gulduren, en cok vakit gecirdigim, birlikte surekli kufur ettigim, anneme elin delisine bak kendi deline boncuk tak dedirten, aysel gurelin 25 yas versiyonu olan, dunya sikime minare gotume modunda yasayan ve en yakın arkadasım olan manyak kadın.
sinanhalac
eserli olmasina eserli fakat yine de iyi insan. derdinizi dinlemez, fikirlerinizi önemsemez, her dedigi o an olsun ister, itiraz etmeniz ya da öylece sabit bile otururmaniz farketmez (yani kafasina estigi zaman) bir anda saldirganlaşabilir falan ama yeri geldigi zaman da saatlerce geyik yapabilirsin, her şeyi konuşabilirsin, en önemlisi guvenebilirsin.

özeti " her şeye ragmen iyi insandir". bu dunyada calamitycans ile birlikte tek arkadaşim...

ayrica kafasina estigi zamanlarda saldirgan olsa yine iyi, ne hikmetse bana her görustugumuzde tekme tokat daliyor. ondan yedigim dayagi ve hakareti 100 kişi bir araya gelse atamaz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol