sallandiracaksın bunları taksim meydanında

maliyeci
"bak bir daha yapiyorlar mi?" seklinde devam eden ve aleme ibret olmasi icin birilerine sinirlenince gerceklesmesini istedigimiz veya soyledigimiz sey.ayrica bunun bir suru versiyonu vardir."sallandiracaksin uc besini","sallandiracaksin besini kizilay meydaninda" gibi...
ya basta viva zapatista
düşünmeden konuşanların, her şeyin çözümünü çözümsüzlükte görenlerin söylediği cümleciklerdendir.ceza infaz sisteminin amacını bilmeyen bu insanlar linç kültürüyle yetişen ve cezayı biz en ağır şekilde vermeliyizi düşünen bireylerdir.memleketimizde sürekli bu düşünce tarzı hakim ola gelmiştir; hatta kimileri recm cezasını da hoş görmektedir o ayrı konu.unutulmamalıdır ki iran ve benzeri yerlerde bu ’’sallandırma’’ işlemleri yapılmaktadır ve hiç de hoş ve insanlığa yaraşır bir infaz çeşidi olmamaktadır.unutulmaması gereken başka bir noktada uygulamada çok açık bir şekilde yıllar önce kavranmış olan, cezanın ağırlığının suçların işlenmesini engellemediğidir.unutmayalım ki her birimiz birer potansiyel suçlu adayıyız, kendimizi karşımızdakilerin yerine koyarak ceza şekillerini yorumlamalı ve hukukun üstünlüğüne inanmalıyız.
akhillius
zira ikincisi olursa biraz katliama girer mazaallah. bir tanesi yeterlidir. adam gibi sallandırılacak ki bütün aleme ibret olsun. belli bir süre indirilmeyecek ki gelip geçen herkes görsün. kötü kokuyu, iğrençliği. bundan sonra adam gibi davransınlar.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol