roma hukuku

j lo
hukukculari canindan bezdiren gunumuz hukukunun temelini olusturan kita avrupa hukuk siteminin tamamina verilen ders adi.
sunt lacrimae rerum
bütün bir sene küfür etme potansiyelimi arttırmama neden olan pek de zor bir derstir.daha doğrusu karışıktır.avrupada seçmeli ders olarak verilir.1.senesinde bu dersten kurtulanlar şanslı saymalıdırlar kendilerini.öyle bir sınav yaparlarki anlamak imkansızdır ilk yarım saat soruyu anlamakla geçer ondan sonrada kolay gelsin çıkın bakalım işin içinden:)
redjurist
bugün kaldığımı öğrendiğim,unutmama ramak kalmışken bügüne ait başlıklarda görüp tekrar üzülmeme,yarımın deşilmesine sebep olmuş lanet ders.(okadarda çalışmıştım kendisi finallerde en çok çalıştığım derstir.bundan da kaldıysak öbürlerinden hiç ümit yok.)
fasa fiso
hukuk okuyan kisileri o kadar canindan bezdirmistir ki ’’zalim neron roma yi yaktin hukukunu neden biraktin!’’ tarzi duvar yazilarinin olusumuna sebebiyet vermistir.
nickten yana sansim yok
alttan alıyorum bu dersi. kalan, yenilen, üzülen ben oluyorum ama alttan alan hep ben oluyorum.

#990033

arkadaşın iddialarına da kesinlikle katılmıyorum. hattâ iğrendim bile o iddiadan. her şey sol frame’de gördüğüm evlatlıktan reddetmek başlığıyla başladı.

yarın sınavım var lan benim. gelmeyin üstüme kalırım ha.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol