robert de niro

goretomb
bilgi sozluk icinde ba$ligini acmaktan onur duydugum e$i zor bulunur aktor.
sayisiz filmde gosterdigi ustun performanslari ile dunyanin en iyi 5 aktoru arasinda gosterilen ki$idir ayni zamanda.
misanthrope
buyuk bir gozlemcidir.filmlerde oynayacagi karakterleri oynamadan once gidip gozlemleyen,o donemde onlar gibi yasamaya baslayan profosyenel bir oyuncudur.
karpuzz
17 ağustos 1943 new york doğumlu italyan asıllı robert de niro hayatı boyunca hep doğru seçimi yapmak istemiş. ona göre ’yetenek, seçimlerdedir.’
küçükken çok içene kapanıkmış ve lakabı ’bobby milk’miş. kamera karşısına ilk kez 1968’de ’greetings’ çıktı fakat ilk filmi 1963’de çekilen ’the weekend party’ dir ve bu film 1969’da vizyona girmiştir.
nickullah entryoglu
ufak ufak doğum günü yaklaşan, her zaman al pacino ile karsilastirilan ama mimik olarak da oyunculuk olarak da ustune oyuncu gormedigim, babam olsa o kadar hurmette saygı da kusur etmeyecegim, en son izledigim hide and seek filminde ise artik dede boyutlarina ulasmis olan yasliliginin da iyice yuzune vurdugunu gozlemledigim, tum zamanlarin gelmis gecmis en buyuk oyuncusu... tabii ki kanımca olan bu düşüncelerin kaynağı olarak da bir sürü filmi ve karakteri örnek göstermek boyun borcudur efendim. kimilerine göre, bilindik filmleri içindeki travis bickle, jake la motta, vito corleone, max cady oyunculukları çoğunluğunu kendisine hayran bıraksa da, benim hayranlığım 1995 senesinde çevirmiş olduğu heat filmindeki neil mccauley karakteridir.
matrax
türkçe seslendirmesini her zaman aynı kişinin yaptığı ve o kişinin yavaş yavaş bir hayal kahramanı olma yolunda ilerlediği aktör...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol