roaccutane

amygdala
kullanmadan once 1yil boyunca gebe kalmayacaginiza ve kan vermeyeceginize dair sozlesme imzalamak zorunda oldugunuz akne ilaci.her tur akneye karsi kesin cozumdur fakat her zaman en son care olarak kullanilmalidir.zira yan etkileri insanin anasini aglatir.en buyuk yan etkisi depresyondur.bu ilaci kullandiktan sonra intihar eden 66 vaka belirlenmistir.yani bu ilaci 6ay kullandiktan sonra bi 6 ay da antidepresan kullanmaniz gerekebilir.ayrica bu ilac karacigeri ve mideyi de bozar ama 6ay icinde suratiniz cillop gibi olur o ayridir.
amygdala
ayrica bu ilaci kullanacaksaniz kesinlikle gunes yuzu gormemeniz gerekir.ayriyetten de ilk 2 ayda 3kati sivilceye sahip olabilirsiniz.tamamen yan etkidir.
hafiza kaybi
kapaginda ’bu ilaci kullananlarda intihar gozukmustur dikkatli kullaniniz’seklinde bir uyari olan roche mashulu.yalniz cilt acisindan mucizevi sonuclari var.kullandigim surec icerisinde cektigim sikintilar ise burun kanamasi ve cildin kuruluguydu.tam 7 ay boyunca cektim ama cektiginiz aciya degiyor ben bunu gordum.
amygdala
7 ay sonrasinda suratin patates tarlasina donme ihtimali yuzde birin altindadir.prospektusu okuyalim ya da doktora soralim arkadaslar,uydurmayalim lutfen.kaldi ki tipta butun hastaliklarin tekrar etme olasiligi vardir,hicbir zaman kesinlik olamaz,onemli olan olasiliklarin dusuklugudur.
angelus
etkili bir ilactir lakin vucudu ziyadesiyle yorar. a vitamini depolayacam diye cigeri calistirirda calistirir. fazla israrci olunmamasi gerekir sivilcelerden kurtulacam diye, vardir elbet bunyenin bir bildigi bosuna portlememistir o sivilceler, bu yuzden kendi ic guzelliginizi kesfetmeye calisin hazir sonbahardayiz dokulen sari yapraklari izleyin, kirlarda dolasin, yavru kedilere sut verin.evet.
zeyra
a vitamini türevi akne ilacı. benzamycin gibi topikal yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda son ve etkili çare olarak kullanılır. hasta bilgilendirme formu ve reçete olmadan satın alınamaz. yan etkileri dolayısıyla bazı doktorların vermekten çekindiği ilaçtır. en önemli etkisi teratojenik olmasıdır, ilacın kullanıldığı dönemde ve sonraki 6 aylık dönemde aktif seks hayatında mutlaka korunulmalıdır. kullanım dozu maksimum günlük kilo başına 1 mg olmalıdır, bu dozda tedavi 16 hafta sürer en az. tedavinin ilk dönemlerinde ciltteki sivilce miktarı artar, daha sonra ciltte özellikle dudaklarda aşırı kuruluk, çatlama görülür. ellerde kuruluk, döküntü benzeri kızarıklıklar oluşabilir. aynı zamanda ilaç karaciğer enzim değerlerini de yükseltir, bu nedenle aylık düzenli olarak yapılan karaciğer testlerine göre ilaca devam edilir. karaciğer ve böbrek hastalarının bu ilacı kullanmaları kontraendikedir. her ne kadar depresyonun önemli bir yan etki olduğu söylense de çok yüksek dozda ve düşük oranda ortaya çıkar.
sahan91
4. aydayım ama bendeki sivilceler krateri de geçmiştiki bu ilaç yetişti. boynumu ve sırtımı da ele geçirmişti bu şeyler. hatta hataaa bunlara sivilce bile denemezdi yahuu çok acaip bişidi. şuan yüzümde hiç yok desem yeridir. boynumda biraz kaldı bakalım daha neler görecez. deneyimlerimi aktarıcam
sahan91
ilaç bitti tabi buna doğru orantılı olarak ben de bittim.
yüzümde hakikatten hiç bişi kalmadı. sırtımda ve boynumda üreyenler hala var fekat çok az sayıdalar. şimdi yüzümdekiler geçti iyileşmeye başladım derken kollarıma attı bu meret. ben iyi olduğunu düşünüyorum çünkü yukardan aşağıya doğru bitiyormuş öyle duydum. yani kısacası bende işe yaradı bu ilaç şimdi etrafa daha rahat bakabiliyorum. ayrıca bir soru işareti de kalmadı değil kafamda. vizonteledeki şampuan hikayesi gibi, yüzdekileri geçiriyor kollarında çıkıyor tarzında bir tesir var sanırım bu ilaçta ya da bana öyle tosladı.
uzun lafın kısası tavsiye edilir (ilacın tavsiyesi ne kadar olucaksa)
nerobianco
kullandığım dönemde doktor kontrölünde doz arttırdığm zaman burun mukozama zarar verip kanamalara yol açan ilaç.şimdi sayesinde cildim çok düzgün o ayrı.

(bkz: baby face)
matrax
4 yıl önce kullandığım ilaç..ilk başta geçiriyor, kontrolde doktor tamam artık daha kullanma diyor ama cildinizi çok hassaslaştırdığından ne kadar dikkat etseniz de, tekrar sivilceler çıkıyor..sonra tekrar başlıyorsunuz, geçiriyor, bırakıyorsunuz çıkarıyor...velhasıl, 21’li yaşlarda kendiliğinden geçiveriyor ama insan haklı olarak 17’lerinde cillop gibi olmak istiyor.
(bkz: ben ne diyorum sözlük)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol