ramazan bayramı

0 /
bbgdekikedininpornoizleyipwhiskasyemesi
nedense insanoglu ( yada turk insanina has olabilir) eski bayramlari arama gibi bir ozelligi var. tamam seksen doksan yasimdaki nenem bu konuda yakinabilir. o zamanin gencleri yada insanlari bir baskadir. ama artik gunumuzde bayramlarin bir tuketim cilginligi ve tatil havasindan baska ne gibi bir ozelligi var ki. hatta simdiki cocuklar bile menfaatci para yada seker icin sizin yaniza geliyor.eeee gunumuzun geregi bu olsa gerek..
independence
zamlardan onceki ilk bayram.otoyollar, kopruler, otobusler ve diger toplu ula$im araclari bu uc gun icerisinde belediyece ucretsiz yapilir.bayram biter toplu ta$ma ucretlerine, otoyollara ve kopru geci$ ucretlerine zam yapilir.bayram cocuguna bayramda $eker verip bayram bitince cikolara olarak iade almak gibi bir $ey bu.
maliyeci
bir ay gunduzleri bir $ey yemeden durmu$ bunye icin patlayana kadar baklava ve turevlerini yeme ve aksam vakti mide sancisi cekme gunleridir bunlar.
isimsiz kahraman
iki hafta kadar bir süre sonra ulaşacağımız dini bayramdır. ramazan boyunca sabırla oruc tutmuş insanlara bir hediye olarak bu bayram layık görülmüştür.
tyche
türkler anadolu’ya geldikten sonra’ şeker bayramı’ adını almış olduu söylense de ’şeker’ kelimesi farsça bir kelimedir.ingilizceye ve diğer batı dillerine sami dillerinden geçmiş. dolayısıyla türklerin anadoluya gelmesi ile bir ilgisi yok. ’niçin ve ne zaman, kim şeker bayramı demiş de bu adı almış?’ diye bir soru sorulmasının mantıksız karşılanmaması gereken bayram.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol