pro evolution soccer 2008

0 /
sepulturk
ilk olarak isim konusunda politikasını değiştiren oyun olmuştur. artık fifa gibi yıl almaya başlamıştır pes2in sonuna.

asıl konuya gelcek olursak ise insanların okullarından, işlerinden kovulmasına sebep olacak oyundur. bu sene özellikle yapay zekaya önem verileceği açılanmıştır. sizin oynadığınız taktiğe göre bilgisayarın size karşı taktik belirleyecektir. misal sürekli kanatlardan mı gidiyorunuz, bilgisayar direk olarak kanatlara önlem alıp oralardan gelmenizi engelleyecektir.
van ness
daha bir evvel versiyonunu hakkıyla anasını ağlatamamış bünyenin oyunu. yok yani en azından süper ligi koymuşlar ondan şeyettim.
sepulturk
yüz çizimleri ile oha dedirtecek oyun olduğu garantilenmiştir fakat bunu hangş bilgisayar kaldıracaktır bilmiyorum. ha kaldı ki ps2’ciler bunu unutsun zaten. bunlar nextgen görüntülerdir.

http://tinyurl.com/3ckcm9
sergey
demosundan anlaşılabileceği üzere bizlere yine uykusuz, bol kahveli ve bağırışlı geceler geçirtecek oyundur. grafikler süper olmuştur, maç içerisinde pause tuşuna bastığınızda menünün yan tarafına yedek klubesindeki oyuncuları ve hocayı gösteren hareketli bir grafik harikası koyulması oyunun aşmış olduğunun delaletlerinden sadece bir tanesidir. menüsü diğer oyunlara göre çok daha şık olmuş ve pes 5 faciasından sonra pes 6 ile toparlanan oyunun aşmış versiyonu olmuştur. orjinalinin ekim ayında vize zamanına denk geldiği göz önüne alınırsa öğrencilerin çok canını yakacaktır.
sepulturk
lap toplarda da canavar gibi oynanan oyundur. lakin şöyle bir durum vardır. öyle her laptopta oynanacak bir oyun değildir. zira çimler bile üç boyut tasarlanmıştır ve ortalamanın üstünde bir ekran kartı gerekmektedir. şahsen nvidia 7300 768mb ekran kartında 1024x768 çözünürlük ve medium görüntü ayarlarında gayet leziz bir performans elde etmişimdir. sadece korner gibi bir anda ekrana 15 oyuncu girdiği anda biraz takılmalar olmuştur. o da oyunu etkileyecek kadar değildir.
sergey
üç gecedir sabahlara kadar oynama ile yapacağım yorum, oyunun gelmiş geçmiş en iyi pes serisi oyunu olduğudur. ancak serbest vuruşları kullanmadan önce hakem düdüğü beklemek oyunu biraz yavaşlatmıştır. yapay zeka olayını her oyunda kullanacağını söyleyen pes bu oyunda yapay zekanın adeta amına koymuştur. frikiklerde barajı ayarlama opsiyonu oyuna tad katmıştır. master league ise olayın son safhası olmuştur. kısacası alınız, oynayınız, oynatınız.

edit: koca oyunda kafayı tek takabildiğim olumsuzluk ise hasan $a$’a hasan sa$ denmesidir. gariptir.
orion
pes serisinin en iyi oyunu neyseki vizelere finallere daha çook var dedirten, online oynandıgında ayrı bir zevk veren, 3d çim ve yapay zeka özelliklerinin de eklenmesiyle vazgeçilmesi zor olan oyun
my son is father
ara pas olayı eskisine göre daha hoş olmuş.. artık her an kullandığınızda işinize yarayabilecek bir özellik değil radara bakıp uygun anı kollamanız gerekmekte..
ayağa pas, altı pas içinde eskisi gibi kullanışlı değil.. oyuncu çoğu kez yakalayamıyor topu; atak sıçıyor...
kanattan yapılan havadan pas pes4 ile pes7 arasında bir yerlerde ne 4’deki gibi herbiri gol oluyor ne 7’deki gibi hiçbiri gol olmuyor..

max
kendini yere atma tuşu olan oyun.3 kere denedim ama hakem yemedi.3 kere sarı kart yedim hakemi aldatmaya yönelik hareketten.oyunun tek eksiği arif erdem sanırım...
boslukta bos olamayan adam
grafikleri; amd athlon x2 5000 mhz ,2 gb ddr2 ram, asus 1 gb ekran kartı olan bir bilgisayarı bile kasabilen oyun. önceki versiyonuna göre oyun şekli olarak da bir hayli değiştirilmiş alışmanın baya zaman alacağını düşündüğüm futbol canlandırması.
distant relative
halen fifa dan üstün olmakla birlikte gol atmanın ve gol yemenin kolaylaştırılması , serbest vuruşlarda hakemin düdüğünün beklenmesi gıcıklık yaratmıştır. yan etkileri : baş parmakta nasır serçe parmak ve yüzük parmağında uyuşma ,eğer ps cafe de oynuyorusanız sigara dumanından gözlerde yanma ve kızarma.....yine de severek oynuyoruz.
van ness
özellikle 6 pas içerisinde atılan paslar nanay oluyor. bu olayı benimseyip kanat taktiği uygulayan ben vb. için olay zorlaşmıştır biraz. orta bölgeden kısa paslarla dalmaları tavsiyem. bir de farkeden var mı bilmiyorum ama pes7 deki gibi şut ayarı gibi değil. az biraz ayarı kaçsa aya gidiyor top. bir de gol yemek daha kolay olmuş denebilir. özellikle 6 pas olayına canım sıkıldı. ibrahimoviç-adriano paslaşmalarıyla attığım goller hikaye artık. ceza sahasına girer girmez takıyorum artık.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol