prison break

0 /
phoebus
hakkinda entry görmeyince üzüldüğüm mükemmel dizi yazdiğim an itibariyle pek fazla sevenininde olmamasi beni üzmekte.özellikle bölümleri ardarda indirip nefes almaksızın izleyince insanda bağımlılık yapiyor michael olcam ben diye saçınızı 3 numara olarak kesebiliyorsunuz bunun dışında 20 martta seri devam edecek cnbce’nin ilk 13 bölümü hadi bu birinci sezon öbürü eylülde dememesini diliyoruz.
muque
michael scofield (wentworth miller) çaresiz durumdadır. sansasyonel bir cinayet davası yüzünden idam cezasına mahkum olan ağabeyi lincoln burrows (dominic purcell) fox river devlet hapishanesi’nde infazını beklemektedir. bütün deliller aksini kanıtlasa da michael kardeşinin suçsuz olduğuna inanır. lincoln’un infazı yaklaşırken başka seçeneği kalmadığını düşünen michael ağabeyine yardım etmek için hapse girmeyi göze alarak bir banka soygunu gerçekleştirir. hapishanenin planlarını ele geçiren inşaat mühendisi michael, ağabeyini kaçırıp masumiyetini kanıtlamak üzere çok detaylı bir plan yapar. ancak michael hapise girdiğinde, lincoln’un idamının ardında çok büyük bir devlet komplosunun varolduğunu öğrenir. michael bir taraftan firar için cüretkar planını gerçekleştirmeye çalışırken diğer yandan dizinin her bölümünde bulmacanın bir parçası daha ortaya çıkar.

http://www.cnbce.com/dizi.asp?id=41


p.s:kesinlikle platonik aşkın anlamını bana yaşatarak öğreten dizi..değişen her mimiğinde şekilden şekile girmeme sebep bir başrol oyuncusu var.filmdeki lakabı fish.ona burdan şunu söylemek istiyorum;
(bkz: seni de mi allah yarattı)
(bkz: jedi bana onu al)
(bkz: aşığım ulan)
djemba djemba
abisini kurtarmak maksatıyla hapisaneye kendini zorla attırarak,abi sevgisinin ne olduğunu hepimize anlatan,kafası süper çalışan ustanın akıllara zarar dizisi. izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
phoebus
14.bölümü çok kötü biten eğer kasımda bu bölüm ile bitirilse idi insanları ağlatabilecek dizi.(birde leak edilip duruyor yeni bölümler sabırsız olsak watermarklı watermarklı izleyeceğiz.)
strahd
başroldeki çocuğun kendisine yüklenmeye çalışılan; cesur,dahi,karizmatik,yakışıklı vsvs niteliklerdeki karakter özelliklerini taşıyamadığını düşündüğüm fiction yanı acayip ağır basan, insanın oz izletesini getiren ama yine de izlenesi olan dizi. yeni yapım olmasının avantajları arasında, oldukça başarılı çekimlere sahip olması var ki bu diziyi izlerken hollywood yapımı bir macera filmi izliyormuş havası yaratıyor.
namaz kilan ateist
senaryosu çok sağlam olan oyuncu kadrosunu çok beğendiğim wentworth miller gibi sesi ve mimikleri süper olan bi yeteneği başrol oyuncusu yaparak takdirimi toplayan güzide cnbc-e dizisi. öneririm herkese. perşembe akşamları 21:15de
phoebus
deli gibi sezon bitiren nip/tuck’tan sonra (evet lost değil nip/tuck) en iyi dizi,adamlar;**feci spoiler//--** hatta #$½
uçak onlarsız gitmiştir
**feci spoiler//--** hatta #$½

ne yapacak merak etmekteyim.
sunt lacrimae rerum
süper bir kurgu ve senaryoya sahip cnbce de yayınlanan dizidir.her bölüm ekran başına kilitlenmeme ve hayretler içinde bir sonraki adımın ne olacağını merak etmeme neden olmakta.ayrıca başrol (bkz: wentworth miller )da izlenmeye değer.ayrıca duyduğuma göre 2.sezon pek de başarılı değilmiş.
troy
fox tv de yayına girmesinin ardından kısa süre içinde büyük bir beğeni toplayan, bir solukta izlenesi biçimde heyecan ve akıcılığa sahip olan bir dizidir. eğer son yıllara bakılırsa o.c, lost, smallville, prison break gibi yüksek kaliteli diziler filmlere iyi bir alternatif olmuş durumdadır.

prison break konusu itibariyle ilk duyan birisinde "bir hapisanede bir sezon sürecek neler olabilir ya da banel hapisane senaryolarından farklı ne olabilir" sorunlarını akla getirten ancak izlendiği ilk birkaç bölümüyle sonuna kadar diziye kitleyen ve bağımlılık yapan bir yapım olmuştur. şahsen her hafta yeni yayınlanan galasını bir solukta izleyip ertesi hafta salı sabahının erken saatlerini, netten yeni bölümünü indirip bir çırpıda izlemek için iple çekerdim.

ağustosun 21inde yeni sezoununu izleyicilerle buluşacağı ve isminin yeni sezonda büyük bir olasılıkla "prison break: man hunt" olarak değiştirileceği son edindiğim duyumlardır.
igoriyan
kurgusuyla beni son zamanlarda encok sasırtan bir garip hapisane dizisidir. soluk soluga bütun bölümlerini bir seferde seyredip komaya girilmelidir. yeni sezonu heycanla bekliyoruz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol