poğaça

0 /
spoiled
sabahin erken saatlerinde pastanelerde yapilan,peynirli,zeytinli,sade ve daha pek cok cesidi bulunan, sicakken yenmesi onerilen harika bir kahvaltilik.
maliyeci
ankaraya ilk gelisimde kizilayda bir pogacacinin vitrininde uc ayri yazi gordum.ufak bir simit arabasi bu soyledigim ve 3 tarafinda cam var.camlarin birine poca,birine pogaca,birine bohca yazmis.hangisi tutarsa demis amcam helal olsun diyorum burdan.
demlik
çay ile kardeş olan ve icabında kolayla üvey kardeş olan bi hamur işi annesi annelerimiz babası henüz meçhul
chamomile
masrafsız, misafir geldiğinde yarım saatte pişirilen, tuzlu hamurişi. yemesi pek lezzetli. sıcak servis yapınız, yanında çay iyi gider.
376
efendim bu güzel hamur işinin adı çoğu zaman yanlış yazılır.tabi bu olay, poğaça denen şeyden yemiyeceğim anlamına gelmez. şimdi adını ’’puhaahahahça’’ yazdı diye, o pastaneden poğaça almıyacağım gibi bir düşüncem de yoktur. bu da ona kıl olmam için bir sebep değildir..

haa kıl olmam için sebep nedir abi? bir’’puhauahaçaya’’ 5 ytl derlerse hem kıl olurum, hem de konuyla alakalı fena şekilde söverim, üstüne de bir başlık açar olayı tescillerim.(ayak üstü rap yaptım yoww yoww)

ayrıca uzun bir süre profitereorerel diyemedim ben..aaa hala diyemiyorum hatta yazamıyorum.. dur kendim için bir başlık açayım ’’profi bilmem ne diyemeyen neslin amına koyayım’’ diye.
mmkurabiye
hamurunda maya olmalı arkadaş. veya yoğurt. yoğurtta da bulunan maya yardımcı oluyor sanırım yumuşak olmasına. hani o an evde yoğurt yoktur, süt vardır falan, aman süt ile ikame etmeye çalışmayın. o hamurdan poğaça olmaz, olmuyor.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol