pegasus airlines

0 /
independence
turkiye’de yeni sayilabilecek bir hava yolu $irketi.thy’e oranla bir miktar daha ucuz.tum ucu$lari sabiha gokcen havalimanindan gercekle$mekte.sabiha gokcen den ankara’ya 79 ytl ye thy ile ucabiliyorsunuz.pegasus airlines ile bu ucu$un ucreti 75 ytl.dedigim gibi sadece bir miktar daha ucuz hepsi bu.

http://www.flypgs.com/

edit:turkiye’de yeni sayilabilecek bir havayolu $irketi dedim ama sitelerindeki $u cumle bu editi zorunlu hale getirdi.

"15 yıldır uçan Türkiye’nin en tecrübeli ve köklü özel hava yoludur."
independence
55 ytl ye ankara’ya bilet alip bunu ister 3 ister 6 taksitte odeyebiliyorsunuz.cok daha guzeli inanilmaz rahat bir yolculuk ya$iyorsunuz.normal ikramin hemen ardindan bir de sut ikraminda bulunuyorlar ve host & hostesleti thy’de oldugu gibi canindan bezmi$ bir $ekilde davranmiyor insanlara.kesinlikle tavsiye ederim.

ettim bile.
sukela
yaklaşık 2 senedir sabancılar’a ait olan, onun öncesinde yapı kredi’nin olan havayolu şirketi. şu sıralar pegonomi adı altında indirim uygulamasındalar. şöyle ki 60 gün önceden bilet aldığınızda biletiniz 25 ytl’ye bile gelebiliyor.
palovera
biletinizi internet uzerinden ayırttıgınız halde acenteye gittiginizde biletinizin satılmıs oldugunu soyleyen havayolu sirketi..
urban f
insan kaynakları bölümünün yaptığı uygulama türkiye de bir ilk olarak hem tepki çekmekte hem haklı bulanlar da olmaktadır: uygulaması şudur spam cv gönderimli iş başvurularını engellemek amacıyla : iş başvurusu yapmak için cv bırakacak kişiler başvuru ücreti olan 10 ytl yi ödemek zorundadırlar ve bu ücret işe alınmazlarsa dahi kendilerine geri verilmemektedir...
artemisia
tecrübelerime göre diyebilirim ki pek çok havayolu şirketine göre çok daha dakikler, ayrıca en geç filoya sahipler, erken rezervasyonla süper indirimli biletler almak mümkün ayrıca bir dedikoduya göre de pilotları thy’nin pilotlarıymış, e daha ne olsun..
freagl dreams
pegasus havayolları, 1990 yılında aer lingus, silkar yatırım ve net holding’in ortak girişimiyle istanbul’da kuruldu.

esas holding, ocak 2005’te pegasus havayolları’nın tamamını satın aldı. ali sabancı yönetim kurulu başkanı, sertaç haybat ise genel müdür olarak görev yapıyor. böylece, yeni yönetimin oluşturmuş olduğu dinamizmin yanı sıra, müşteri beklentileriyle uyumlu olarak yeniden yapılanma süreci başladı.

http://www.flypgs.com/

ekleme: sabancı holding’e bağlı değiller.
idiamin
ucustaki servisleri bile paralı olan ilginç bi sirket. ilk gunune denk gelmiştim bu uygulamanın, deneme amaclı diye anons yapmıslardı. aradan 10 ay gecti hala deniyorlar.
halukarnas
istanbul’a giderken kullandıgım tek havayoludur.kabin görevlileri gerçekten işlerini çok iyi yapıyorlar ve en önemlisi güler yüzlüler. kaptanlarının iyi oldugu da belli uçak iniyor mu kalkıyor mu anlamıyorsunuz.önceden alırsanız biletlerinizi çok ucuza da alabilirsiniz. ha yiyecek ve içeceklerden para alıyorlarmış.ya gittigin yol neresi taş çatlasın 1,20 dk.o zaman zarfında da bir şeyler yemeyiver kardeşim.bilet ucuz olsun da o buz gibi soguk sandviç de olmayıversin.
independence
49 ytl ye bilet bulunabiliyor buradan, tabi 49 ytl ciplak fiyati.uzerine vergileri falan da koyduklari zaman 86 ytl ye denk geliyor.86 ytl ye istanbul’dan ankaraya 35 dakikada gidiliyorsa her $ekilde deger gerci.
independence
cok severdim ben bu hava yolunu, ta ki bugun 1 saatlik ucu$ suresi icin 1 saat rotar yapana kdar. hadi neyse olur oyle dedim uzerinde cok durmadim. ucak kalkti hostesler ellerindeki arabalarla servis yapiyorlar. yanima geldi bir tanesi;

+bir $ey icmek ister misiniz?
-portakal suyu lutfen.
+buyurun. 5 ytl rica edeyim.
-ha?

anlayacaginiz su da dahil olmak uzere artik pegasus havayollarinda her $ey ucret kar$iliginda. eskiden yolcuya ikram olarak sicak pogaca ve de yanina cay kahve vb. $eyler verilirdi. $imdi her $ey tamamen parali olmu$. su da dahil bu parali olan $eylere.

bir de artik pegasus efendinin di$ariya servisi de yokmu$. ucaktan indim servislerin oraya gittim pegasus’un servisini aradim ama kapi duvar. megerse hava$ ile cali$maya ba$lami$lar.

ancak fiyatlari halen cok ucuz.
independence
bu havayolu $irketinin istanbul dalaman arasi ucak seferleri haftada sadece iki ya da uc gun ve o da sabiha gokcenden. fazlala$tirmalari lazim bu seferleri.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol