patates baskısı

barborospasa
egitim sisteminde elli yildir gelisme olmamasi sebebiyle restore edilememis olan baski stili olup muadili olarak polimerik killer rahatlikla kullanilabilmektedir.
insomnia jim
bu patates baskisinin en zevkli tarafi ise illaki bu patatesleri kagida basmak degildir ornegin samimi arkadaslarinizin yuzu ve cingene tipli kizlarin kollari bu baski icin ideal bir levhadir.
nihilist
patates baskısı aslında su bedbah yasamımıza ayna tutan ve cocuklugumuzdan beri bizi yetistiren bize ogreten sistemin ufak minimal bir kopyasıdır. patetes baskısı ile buyuyen bizlerin yaratıcılıgı ta ana okulu zamanlarında tohmet altına alınmıstırda haberimiz yoktur, patetes baskısı denilen gorunusteki o naif sey aslında sisteme carklar yetistiren komile yuvalarının alt metinsel olarak bize aynı olmayı dikte ettirmesinden baska bir sey degildir. zira cocuklugunda patetes baskıı ile buyuyen nesiller ileride aynı yontemle yurt dısından turkceye cevirdikleri doktora tezleri ile rektor olurlar, internetten buldukları makaleleri copy paste ederek bitirme tezi veririler, patetes baskısıdır koca bir nesili aynı yapan yine o dur aynı nesili duzene sokan ve duzene bas kaldıramadan duzen icin yasatan haberimiz yoktur ama biz hala ikiye ayrılmıs patetese sekiller cizip boyayıp kagıda gecirriz, hatta en guzel kopya cekenede kurdele verirrizki siteme daha yararlı olsun...
zekirbelli
hiçbir baskı birşeye benzememesine rağmen,üstün başın batmış,ortalığın dağılması da cabası olan bu aktivite herşeye rağmen güzel bir nostaljiydi,bir sürü imkana rağmen mal gibi yetişen bebeleri görünce bu mahrumiyet dönemi tebessüm ettiriyor akla gelince.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol