paranormal activity

sahan91
2008 yapımı fakat gösterimlere yeni giren, korku filmi tarzında çığır açan, şuana kadar izlediğiniz korku filmlerini resmen madara edern yapım. ruhsal problemleri ve sağlık sorunu olanların izlememesi tavsiye olunur.

kısaca konusu:

"yeni evli genç bir çift, evlerinden gece vakti gelen esrarengiz seslerin kaynağını bulabilmek için yatak odalarına bir kamera alırlar. genç kadın, evde var olması muhtemel bir paranormal varlıktan şüphelenirken, kocası da böyle bir şeyin varlığının gerçek olması halinde onu kameraya çekmeye kafayı takmış durumdadır. kadın, kocasının bu tavrının evdeki paranormal olayları daha da tahrik edeceğinden korkuyordur...

son derece basit bir hikayeye ve blair cadısı mantığına sahip olmasına rağmen şimdiden gelmiş geçmiş en korkunç filmlerden biri olduğu söyleniyor. "

ufak bir not: ’’dreamworks 2008 yilinda paranormal activity’nin dvd sini steven spielberg’e izlemesi icin vermis fakat spielberg filmi kendi evinde izlerken odasinin kapilari icerden kitlenmis ve disari cikamamisti. sonunda cilingirci cagirarak odasindan cikan steven spielberg bunun uzerine dvd’yi cop torbasina koyarak dreamworks’e geri vermisti ve evinden uzak tutmalarini istemisdi.’’

trailer:http://www.paranormalactivity-movie.com/trailer.html

t
normal düzeydeki korku, gerilim filmlerinde oda kapısını açık bırakan, ışığı yakan tiplerin seyretmemesi gereken film. ama kendini bilenler için korku, gerilim filmlerinden hoşlananlar için farklı bir deneyim de olabilir.
nerobianco
bu filmi korkmak için izleyecek kimselere sesleniyorum. korkmanız için ’’korkmaya gidiyoruz heeyyy’’ düşüncesini kafanızdan atın . zira çok karanlık çok sessiz çok korkak olmanız gerekli korkmak için. beklenti altında abartıldığı kadar da olmayan bir film. alternatif sonları varmış benim izlediğim tam bir fiyasko.
bb
micah ve katie isimli yeni nişanlanmış ve beraber yaşayan bir çiftin başından geçen evdeki bir varlık tarafından rahatsız edilmeyi anlatan gerim gerim gerilim filmi. filmin tamamı başından sonuna kadar sanki amatör kamera ile çekilmiş gibi. yani kamera ya micah’nın elinde ya da katie’nin. uyurken kamerayı sabitliyorlar sadece. bu nedenle film tamamen gerçekmiş hissi uyandırıyor ve kişsel kanaatim çok başarılı olduğu yönünde.
greyfurt
"biz evleniyoruz" veya "hadi spor olsun diye evlenelim" gibi felsefi altyapısı olan programları izlemekten sıkıldıysanız,
martılara simit atıyor ama susamlarını eşit paylaşmaları gibi bir beklentiniz varsa,
"allahım yapacak hiç bir işim yok. yani şöle şu an boktan bir korku filmi bile izlerdim" diyorsanız...bile, lütfen tekrar düşünün.

bu filimimsi şeye vakit harcamak için bütün bunlardan çok çok daha geçerli sebepleriniz olmalı. (bu filmden zevk almak için yeteri kadar ürperecek tüye sahip olmadığınızı düşünüp, kaz olmak isteyeceksiniz)

---------------------extended sipoylır---------------------
kapıcı zili çalar
- ramazan allah kahretsin, pazar sabahı böylemi kapı çalınır? paranormal şeysi bile yaptırmıyosun insana???
+ wala parayla pulla işim olmaz abula, senden alır bakkala, bakkaldan alır üstünü gene sana veririm. ötesini berisini bilmem.
- tamam, tamam, bi şey istemiyoruz.
+ e al şunu bari.
- ne bu?
+ abi fotomaç istemişti. gelmedi demesin şincik.
- ya sen filmin sonuna doğru gene uğrasan ya? karnını böğrünü deşiim?
+ isterdim ama hanımın kardeşini veriyoruz. şimdi gitmesen ayıp olur. e tek erkek akrabada biziz...
- kendini al ve götür lanet olası sıçan suratlı yaratık...
+ ağzına bi tane godummu ... (die gider bu)
---------------------extended sipoylır---------------------


sonuç olarak hayata küstüğünüz 2 saatiniz varsa izleyin.
seeyouindisneyland
blair witch project modasının peşinden koşturan yapım,korku filmi fanatikleri için klişelerle dolu ve sıradan.
korku filmi olmadan da zaten evde yalnız kalamayanlar için ise biçilmiş kaftan.

laughter
asla korku filmi seyredemeyen beni bile korkutmamış film. ha evet gerildim, ha evet bazı yerlerde bakmadım kafamı çevirdim. ama insan ister istemez çok fena birşey bekliyor yorumları görünce. tabi tamamen karanlık bi ortamda tek başıma falan izleseydim ne halde olurdum bilmiyorum hatta bilmek bile istemiyorum ama gerçekten de abartmaları haketmiyor maalesef.
elma sekeriiii
anlayamadıgım bir $ekilde 15 ocakta vizyona girecek olan filmdir.

yahu, bu daha önce vizyona girmemi$ miydi? ya da dünyada girmi$ti de türkiye mi geç kaldı, nedir arkada$...
deep driver
devamı çekilecek filmdir. ikincisi 2012’de gösterime girecek...

http://www.imdb.com/title/tt1536044/

bu arada filmin maliyeti "sadece" 15.000 dolardır.

gişe hasılatı ise "şimdilik" 107,900,000 milyon dolardır.

http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=paranormalactivity.htm

yaratıcı zeka bu olsa gerek...
bitterend
sürekli, biyerden "böreennnk" diye bağıran bişey çıkıcak hissi verip geren film, başka bi numarası yok.

-----------------------------spoiler----------------------------
çıkmadı.

-----------------------------spoiler----------------------------


not: " illa el kamerasıyla çekilmiş korku filmi isterim, daha bi inandırıcı güzel oluyo" diyenler için rec var bi tane. kendisinin maşallahı vardır gerilim konusunda.
mad
dünyanın en leş, en amatör, en sikko filmlerinden. başka da bi’şey demiyorum. kız arkadaşı olan erkeklere de söylüyorum, gitmeyin kızı alıp bu filmi izlemeye.
hittheroad2timesjack
kalp krizi haberleriyle basın tarafından gereksiz abartılmış, senaryo ve oyunculuk dahil hiç bir ekstrası olmayan filmdir. 2,3,4 diye devam serileri varmış, lakin bunu gördükten sonra diğerlerinin yanından bile geçemedim.
komple teorisyen
son duyumlarıma göre,animasyon filmine giden ergenlerin yanlışlıkla seyrettiği film.yanlışlık salondakilerin çığlıkları üzerine anlaşılmış,çocuklar halen şokta olduklarına göre sağlam film.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol