özlem siyasette yeni

filojiston
okan bayülgen’in sunduğu bu sizi ilgilendiriyor programında,akp li ve bayülgeni tanımayan siyasettin s sini bilmeyen vekil adayına sölediği söz.
olay şöyle ceryan etmiştir,berhan şimşek ve özlem t. arasındaki ateşli akp chp tarışmasında araya giren bayülgen berhan abi dedikten sonra bayan özlem t. ye soyadını söylemeyince, güzel ve dahi yarışmasından fırlayan bayana 50kere sarfettiği cümle...
hala devam ediyor. özlem siyasette yeni tartışması,kendisi meksikalı değilmiş. ama başbakanın çiftçiye lan demesi nezaketsizliğine yorum getirememiş vekil adayımızdır
elma sekeriiii
zannimca okan bayulgenin sevgili ozlem turkone’yi ozlem siyasette yeni cumlesiyle biraz kucumsemek istedigini dusunup, bana sayin turkone diye hitap ederseniz sevinirim seklinde ukalaliga pabuc birakmayacak sekilde uyarmasiyle olay zuhur etmis, okan bayyulgenin benim adabima laf soyleyemezsiniz diye canli yayinda kendisine firca cekmesiyle devam etmistir.kisa ozetten sonra bu hanim kizimiz kamu yonetimi okumus ardindan uluslararasi iliskiler master’i yapmistir.yani siyasetin s sini bilmeyen bir varlik degildir. bilmese kaymakamlik yapamaz zaten. siyasi bilim illa ki lazimdir. cok uzatmadan diyecegim sudur ki okan bayulgenin biraz kucumseyici tavri nedeniyle, ona boyle ayar vermek cinsinden canli yayinda duzeltme yapilip uzatilmasi abestir.berhan simsek de ayni sekilde acigindan yararlanmistir sagolsun.az daha devam etseler aglayip programi terkedecekti sayin ozlem hanim. gereksiz bir tartisma olmustur.

ankakusu
bu sizi ilgilendiriyor programina katildigi yayinin ilerleyen dakikalarinda bir ara özlem kizmimizin gözleri doldu, aglayacak gibi oldu. çok üzüldüm bu halini görünce. özgüveninin azaldigi ses tonundan kolaylikla anlasilabildi.
cikolata
ardından okan bayülgen’e bir ayar cümlesi getirecek söylev. ama okan bayülgen kendine yapılan ukalalığa pabuç bırakacak bir zat değil. hareketin ardındaki güven takdir edilesi, yapılan hareket saçmadır.

ha bir de madem hitaba o kadar takılıyorsun senin o genel başkanın altında ne işin var? adamda ne saygı var, ne de bir konuşma bilgisi, nerde ne denir duyarlılığı!? sana demezler mi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye hanım kızım?
aycan
sayın okan bayulgen’nin, sayın ozlem hanıma, "sayın" demeyerek yaptığı büyük ayıp sonucu programda bir gerilim oldugu dogrudur ama sayın berhan sismsek konuya ehhhhhhh ne diyorum ben be.
the cascinian
okan bayülgen piçin önde gideni, karşısındaki de siyasetin puştluklarını öğrenememiş bir kadın.

her zaman ki gibi okan bayülgenin itin götüne sokma taktikleri aşikare belli oluyor.
ha adam zeki allah var çünkü gözüne kestirmediği hiç kimseye bu haraketi yaptığını görmedim. zira bozarlar adamı.
klasik bir seçim zamanı polemiği.
tabi bu polemikler magazin basının da olduğu gibi yeni albümü çıkan şarkıcı polemikleri gibi prim yapmaktadır.

yani reklamın iyisi kötüsü olmaz tezi birkez daha kanıtlanıyor.

sepulturk
şimdi bu arkadaşın genel başkanının dediklerini bir gözden geçirelim;

(bkz: ananı da al git buradan)
(bkz: askerlik yan gelip yatma yeri değildir)
(bkz: ulan bana artistlik yapma)

şimdi bu hanım kızımız madem bu kadar değer veriyor hitabet sanatına neden böyle bir genel başkanın altında milletvekili adaylığı çalışmaları yapıyor? çelişki değil de nedir?

olayın bir diğer tarafı ise daha acıdır. okan bayülgen’in konuyu çok uzatmasıdır bu acı olan taraf. adeta gurur meselesi yapmıştır. olmaması gerektiği bir şekilde dakikalarca sürdürmüştür bu muhabbeti adeta ego tatmini yapmıştır kızcağızın karşısında.

berhan şimşek ise "14648 adet atasözü ve deyim var türkçemizde" cümlesiyle olaya apayrı bir boyuttan katılmıştır tartışmaya. şu boyuttur o boyut;

(bkz: kusuratli rakam vereyim de salladigim anlasilmasin)
wigwam
okan bayülgen ’in bu sizi ilgilendiriyor programında akp li milletvekili adayı özlem piltanoğlu türköne ’ye karşı sarfettiği cümledir. bu tartışmada, okan bayülgen’in karşısındakinin kim olduğu aslında önemli değildir. sadece şu var ki, geçen gün programına başka bir hanım çıkmıştır, ve de ona adının sonuna hanım koyarak hitap etmiştir. ya da bunun gibi niceleri. burada ki sorun, okan bayülgen’in özlem hanımı genç görmüş, ufak tefek görmüş olmasının( yani tek açıklaması bu olabilir)kendisini konuğuna adıyla hitap edebileceği gibi bir yanlış varsayıma götürmüş olmasıdır. o programa çıkan herkese bir hitap şekli kullanıyorsa, ona da kullanmalıydı gibi geliyor. ya da böyle olması gerekmese bile, en azından o tartışmayı o kadar uzatması saçma olmuş. objektif bir açıdan bakıldığında, okan bayülgen kendini komik duruma düşürmüş. ama tabii özlem hanımd a kendini komik duruma düşürme de pek de aşağı kalmamış.
isimsizkahraman
-okan bey nasılsınız?
+özlem siyasette yeni.
-hmmm peki makina’yı bitireceğinizi söylüyorsunuz?
+özlem makina’da yeni.
-okan bey
+özlem bey’de yeni.
-okan bey sizi özlem mi zitti sürekli özlem diyorsunuz?
+özlem yatakta çok yeni.
-hmmmm

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol