origami

spoiled
kagidi yalnizca katlayarak,kesme,yapistirma vb. gibi islemlerden hicbirine basvurmadan figurler olusturma sanati.
goretomb
seneler evvel trt ekranina cocuklari kitleyen programdir ayni zamanda.
e$i uzak dogulu olan bir bayan sabir ile eline kucuk bir a4 boyunda bir kagit alir turlu $ekiller yapar ve adim adim izah ederdi.
bir kere sadece bir kere olsun beceremedigim hadise olarak kisa tarihime gecmistir bu yuzden.
pariscombo
bir zamanlar merak saldigim ve en son su aygiri yaptiktan sonra ,adinin "kagit katlarken nasil kafayi yersiniz?" olarak degistirilmesi gerektigine inandigim sanattir.
xray
zamanin da bir teyze tv de anlatiyordu ve bizler de bi seyler yapmaya calisarak vakit geciriyorduk... kim bilir n’oldu o teyzeye... muhtemelen torun torbaya karismistir onlara ogretiyordur belki... kim bilir ?.. guzeldi ama...
ne farkeder
4000 yıllık japon kagıt katlama sanatı. 3. sınıftayken babam akbanktan almış gelmiş. 37 tane figür vardı içinde. hala da yaparım. en sevdiğim figür zambak. zordur ama yaptığınıza değer.
ilseyim
direk bir kaç japondan öğrenmeye çalışıtğım kağıt katlama sanatı. nedense tıpa tıp aynı şeyleri yapsam da(veya tıpa tıp aynı olduğunu düşünsem de) asla sonuca başarıyla ulaşamadım. insanların elleri mi mübarekdir, nedir...
bendis
bir ara çılgınlar gibi ilgili olduğum alan. ne kağıtlar geldi geçti ellerimden. bazen sinir nirvana yapıyor ama olsun netice güzel olunca tebessüm yerini buluyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol