ömer halisdemir

independence
bu basligin halen acilmamis olmasi sahsim adima ve hepimiz adina uzuntu vericidir.

ömer halisdemir, 15 temmuz darbe girisiminin sekteye ugramasinda en buyuk paylardan birine sahip olan astsubayin ismidir.

olay su sekilde gelisiyor;

özel kuvvetler birinci tugay komutanı tuğgeneral semih terzi darbe girisimi gecesi yaninda 20 askerle birlikte özel kuvvetler komutanlığı karargâhına gidiyor ve "buranin artik komutani benim" diyor. astsubay omer halisdemir ise cekiyor silahini ve semih terzi'nin alninin catisindan vuruyor generali. generalin korumalari ile girilen catismada ise ömer halisdemir sehit oluyor.

peki semih terzi ozel kuvvetler komutanligini ele gecirseydi neler olurdu?

darbe muhtemelen yine gerceklesemezdi ancak can kaybi sayisi alabildigine artardi. ozel kuvvetlerde gorevli askerler de semih terzi'nin emir komutasi altina girseydi her seyin, ulkenin bile rengi degisirdi.

topragi bol olsun.
independence
3 sene once bugun sehit olan aslanlar aslani kahraman adam.

normalde her yere birilerinin isimlerinin verilmesini, okullara caddelere falan x kisinin isminin verilmesini pek hazetmem, hos karsilamam ama bu adam baska. ülkenin ismini degistirip ömer halisdemir ülkesi yapsalar itiraz etmem, az bile derim.

kabri nurlarla dolsun insallah diyecegim ama zaten oyledir ya. oyle olmali. boyle bir zamanda kac aslan evladi kaldi ki boyle, kac kahraman daha vardir ki bu yigit gibi.
independence
15 temmuzun tarihe altin harflerle kazinmis ismi, gercek kahraman. bugun ölümünün seneyi devriyesi. ismi asla unutulmayacak olan aslanlar arasinda yer alir. büyük isim, büyük adam, büyük asker, büyük atatürkçü. ruhun şad olsun.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol