olası marmara depremi

0 /
sak
tum turkiye’nin olacagini bildigi fakat kimsenin onlem olarak bir sey yapmadigi yakin zamanda olmasi dusunulen olay.
independence
istanbul`un pek cok yerinde ta$ ta$ uzerinde birakmayacagi garanti olan, daha da otesi pek cogumuzun hayatini kaybedecegi deprem olacakmi$ bu..belki de bu satirlari yazanlar bile bahsi gecen deprem gerecekle$irken gocuk altinda kalarak hayatini kaybedecekler..hicbir $eyin ne yazik ki garantisi yok.
louandreassalome
27 mart’ta gerçekleşecek olan güneş tutulması ile birlikte söylentilerin daha da artmasına sebep olan hadise.hayır,uzmanlar bas bas bağırıyor;güneş tutulması ile depremin bilimsel olarak kanıtlanmış bir ilişkisi olmadığını haykırıyorlar ve depremin önceden bilinmesinin mümkün olmadığını söylüyorlar ama nafile...
independence
ahmet mete i$ikara’nin ilk defa telaffuz ettigi tarihlere gore 2010 senesine kadar olmasi, eger olmazsa da 2010/ 2014 seneleri arasinda cok yuksek olasilikla olmasi muhtemel deprem.bu tarihler ilk defa yetkili bir agizdan telaffuz ediliyor.
brozek
en ufak bir depremden sonra gundeme gelir.ana haber bültenleri de saolsunlar bu fırsatı kaçırmazlar ve deprem profesörlerini canlı yayına çıkarırlar.sonuç hep aynıdır.halk bilinçlenmek yerine daha çok endişeye kapılır.
van ness
anlaşılamayan bir şey varsa, bu polemiğin halkı bilinçlendirmek yerine halkı korkutmak ve endişeye sevk etmek amaçla yapılması gibi durması.
angelus
kehanetlerim doğrultusunda söyleyebilirim ki kısa bir zaman içerisinde gerçekleşecek olan depremdir.

edit: şaka lan şaka, yok öyle bir şey. müneccim sikimi yedim nerden biliyim ben ne zaman deprem olur. atmayın kendinizi sokaklara. atıyosanız da pantolonunuzu felan giyin a.k ne o öyle don/gömlek kombinasyonu.
enharista
unutulmuş depremdir, sadece şiddetli bir sarsıntıdan sonra kombinasyonlar ortaya atılır profesörler çıkar değerlendirme yapar, biri korkmayın olacak biri olmayacak şeklinde devam eder, burada garip olan ya biz deprem olduğunda ne yapacagımızı biliyoruz depremle yaşamayı ögrendik ya da hala umursamıyoruz(!)

genç kuşak olduğumuz ve bu sarsıntıların olacağı kesin daha ne diye olmayacak şeklinde açıklama yapıyorsunuz.
independence
amerikali bir deprem ara$tirma uzmanina gore 2008 senesinin sonuna kadar bu deprem muhakkak gercekle$ecekmi$.gune$ tutulmasi da oldu ya, yorumlar ardi ardina gelir $imdi.

turk yer bilimcilere gore $imdilik endi$e edilecek bir durum yokmu$ oysa ki.
lost kidy
son günlerde yaşanan depremlerim marmara depreminin değil yunanistada bir depremin öncüsü olması durumu olabilecegi hakkında ceşitli spekülatif yaklaşımlar bulunmaktadır.
independence
a$mi$ deprembilimcilerimizden bir tanesinin bugun verdigi fetva $u $ekilde;

"2015 senesine kadar marmara da buyuk bir deprem beklemiyorum."

kendisi henuz depremin davetiyesini yollamami$, ancak 2015 e yeti$irmi$.
independence
japonlarin uzun ugra$lar sonucunda hazirlami$ olduklari rapora gore istanbul’da meydana gelecek olan olasi depremin boyutu 7.5 olacakmi$. depremde kimi bolgelerde yikilacak olan binalarin altinda kalacak olan insanlara ise ancak 22 gun sonra ula$ilabilecekmi$. yani ozetle japonlar sictiniz diyorlar bize.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol