okuyucu

0 /
independence
herhangi bir $eyi okuyan ki$i / ki$iler.misal bilgi sozlugun uyesi olmadigi halde siklikla ziyaret edip bir $eyler okuyan oldukca fazla sayida okuyucusu var.
carpediem
17 yaşındaki michael ile 36 yaşında, savaş yıllarında toplama kamplarında çalışmış hanna’nın ilişkisini anlatır. 7 yıl sonra artık bir hukuk öğrencisi olan michael bir mahkemede hannayla karşılaşır. sonra hanna’nın gerçekten suçlu olup olmadıgı, savaş döneminde yetişkin olan kişilerin suçlarını sorgular. bu arada bir naziye aşık oldugu için kendini de suçlar. hoş kitaptır, güzeldir ama belli ki bu gece beni uyutmayacak, yarın sınavımın oldugu kitaptır da aynı zamanda.

http://www.ratsgymnasium-gladbeck.de/schuelerprojekte/dervorleser/index.htm
independence
yakin zamanda bilgi sozluk’te de yer almasini arzuladigim ozellik.okuyucu statusuna sahip olan ki$i sozluge kayit olabilecek fakat diger ozelliklerinden faydalanamayacak.ayni zamanda ister okuyucu olsun ister siteye sadece bir goz atmak icin gelmi$ olsun bilgi sozluk’e yolu du$en herkesin entryleri oylama hakki bulunacak.

umarim.
independence
bugun sabah saat 07:30 civari son hizla cali$malarina ba$lanilan, %95 i bitirilen %5 lik bir kismi ak$ama ertenilen sozluk ozelligi.cali$malar bitince arzu eden okuyucularimiz sozluge kayit olabilecekler, entrylere oy verebilecekler ve yazarlar hakkinda "kim" butonu yardimi ile bilgi alabilecekler.boylelikle entry oylamalari konusunda ciddi bir arti$ olacagini du$unuyoruz.

edit:yeni yapilan duzenleme sonucunda okuyucularimiz da entry yazabilecekler.yonetim tarafindan son derece siki takip edilecek olan bu entryler sonucunda eger okuyucunun sozluk icin faydali olabilecegi konusunda hem fikir olunabilinirse kendisine comez olabilme hakki taninacak)bir okuyucunun okuyucu statusundan comez statusuna cikabilmesi icin minimum 10 entry yazmasi gerekmektedir).

comez statusuna yukseltilen okuyucu, bu statuda da 20 adet entry yazmak zorundadir.eger okuyucu durumunda iken kabul goren entryleri gibi comez statusunda da ayni istikrarda 20 entry yazabilirse bilgi sozluk dorduncu nesil bilgic olmaya hak kazanacak.
pessimistic
okuyucu statüsü ile sözlüğe giriş yapacak bilgiçlerin oy kullanması bence çok saçma bir uygulama.şöyleki sözlükten uçurulan,başka sözlükte üyeliği olup bilgi sözlüğe uyuz olan,yada kimi yazara uyuz olan vs. vs. her insan okuyucu olarak sözlüğe girip puanlama sisteminin amına koyabilir,kaldıki bu sözlükte bir gecede -1500 puan yiyen -2000 puan yiyen arkadaşlarımızı gördük,şahit olduk.şimdi diyeceksinizki " biz bunları göremiyecek düzeltemiyecek miyiz sanıyorsunuz? " evet öyle sanıyoruz çünkü bu arkadaşların halen maduriyetleri giderilmedi. sözün özü bence bu gibi durumların tekrarlanmaması ve bilgiçlerin yönetime olan güveni sarsılmaması açısından oy kullanmasınlar sadece bilgiçler hakkında bilgi alabilsinler son girdiği entry leri görebilsinler.
addicted to pain
okuyucu sıfatına sahip olup da entry yazabilmeleri pek bi ilginç olmuş gerçekten.demek yazar olsalar aynı zamanda da okuyabilecek bunlar ha? vay bee.sözlük sen nelere kadirsin.helal olsun.
esrakesh
"entrylere oy verebilecekler ve yazarlar hakkinda "kim" butonu yardimi ile bilgi alabilecekler.boylelikle entry oylamalari konusunda ciddi bir arti$ olacagini du$unuyoruz" amacıyla sozluge alınmıs olması ragmen ılk okuyucu daha hic bir enrty i oylamamıs sanıyorum ki okumamıstır da direk entry kasma olayına girmistir.

ben yanlıs anladım galıba bu okuyucu muhabbetini.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol