narcos mexico

Narcos dizisi normalde bitmiş olarak görünüyor. Narcos mexico yeni seri olarak karşımıza çıkmış. Ama hiç böyle bir muhabbet döndüğünü hatırlamıyorum. Netflix'te boş boş dolaşırken şans eseri bu ayrıntıyı gördüm...

4.sezon değil de aslında 1.sezonu izlemişiz. Bana kalırsa, meksika'dan daha çok malzeme çıkacak. En az 4-5 sezon bekliyorum.
5.bölümüyle harika sürprizler yapmıştır.

Narcos mexico, ilk serinin öncesini anlatıyor dediğim de sürpriz az çok tahmin edilebilir.
Bence On numara, beş yıldız bir sezondu.

Ancak Genel yorumlara baktığımda biraz eleştirildiğini gördüm. Haklı olunan noktalar var ama bütün değerlendirirsek kesinlikle izlemeye değer bir sezon olmuştur. Kaliteyi bıraktıkları yerden devam ettirmişler.

Neyse artık, Her narcos sezonunda olduğu gibi bitirdiğim için hafif buruklukla 1-2 gün geçireceğim. Bu süre zarfında bölümlerden özenle seçtiğim müzikleri dinler, sonraki sezonu beklemeye başlarım...

İkinci sezonu 13 şubat 2020'de geri dönüyor. Bence netflix'in en iyi işi. Sabırsızlıkla bekliyorum.
İkinci sezonu gelmiştir. İlk bölüm itibariyle de güzel bir giriş yaptılar. Sürekli üzerine koyarak ilerleyen, kaç tane daha dizi vardır bilmiyorum.
2.sezon 7.bölüme kadar geldim. Yine eleştiriler, ruhsuz bir sezon oluyor lafları kol geziyor.

Ama hiç alakası yok. Bu dizi sadece görüntü kalitesi için bile izlenir. Dönemini bu kadar iyi gösteren, atmosferi yansıtan nadir dizilerden. Çekim kalitesinin çok ama çok iyi olduğunu düşünüyorum, fakat konu işlenişi de diğer sezona kıyasla kötü değil. Tamam belki bazı şeyler yine aynı ( dae ajanlarının kartel çökertmesi gibi ) ama pek tanınmayan oyuncuların seçilmesi daha farklı hava katmış.

Bir de gerçekten böyle oldu mu bilmiyorum ama bu sezonda zorlama güçlü kadın karakterleri yapmaya çalışıyorlar. Hani bu olaylar gerçek ise lafım yok ama değilse kadın karakterlerin milletin gözüne, gözüne sokulması garip olmuş.
Yine yağmurlu bir gece, yine biten bir sezon...

Bu sezona dair görüşlerimi bir önceki entryde belirtmiştim. Ama o an ki görüşlerim sadece ilk 7 bölümü kapsıyordu, şöyle bir ekleme yapayım; kalan 3 bölüm çok ama çok daha iyiydi.

Her ne kadar gerçek olaylardan esinlenilmiş olsa da, oluşturulan bu kurguda üzüldüğüm karakterler oldu.

Çok uzatmayalım. Narcos, her zamanki narcos. Kesinlikle bozmadı. Yine bu sezondan seçtiğim bir parçayla noktalayalım.