mgk

sipsi
şimdi bu kurul bir toplantı yapıyor, 6-7 saat sürüyor. sonra bir de açıklama yapıyorlar doğal olarak. mesela bugün yaptıkları açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

"bu çerçevede terör örgütünün ve yandaşlarının insan hakları kisvesi altında gerçekleştirmeye çalıştıkları ve esasen halkımızın birliğini, bütünlüğünü, güvenliğini, huzurunu ve refahını hedef alan her türlü eylem ve girişimiyle mücadele edileceği ve bu kararlı yaklaşımın, milletimizden alınan güven ve destekle terör tehdidi bertaraf edilene kadar sürdürüleceği vurgulanmıştır.
12 haziran 2011 tarihinde yapılacak seçimlerin herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmadan gerçekleştirilebilmesi için, bugüne kadar alınan ve önümüzdeki dönemde alınması öngörülen güvenlik tedbirlerinin etraflı bir değerlendirmesi yapılmıştır. bu bağlamda, terör örgütü ve yandaşlarının halkımızın demokratik tercihlerini serbestçe ortaya koyabilmelerini engellemeyi amaçlayan teşebbüslerin, güvenlik güçlerimizce alınacak tedbirler ile ülkesine ve demokrasiye içtenlikle bağlı halkımızın sağduyulu yaklaşımı sayesinde başarıya ulaşamayacağına olan inanç teyit edilmiştir."
irak’ın siyasi ekonomik ve sosyal alanlarda karşılaştığı sorunların ulusal uzlaşı temelinde bir an evvel açılmasının sadece irak’ın değil, tüm bölgenin istikrarına katkı sağlayacağının vurgulandığı bildiride, "bu çerçevede irak’ın birliğine istikrar, huzur ve kalkınmasına büyük önem atfeden türkiye’nin irak halkının karşı karşıya bulunduğu bu sorunların çözülmesi yönündeki çabalara her türlü desteği vermeye devam edeceği kaydedilmiştir"

tamamını kopyalamaya üşendim. ya hangi insan evladı bunun tamamını okur ben anlamadım. bence bu toplantıda aslında bunlar konuşulmuyor. bunlar giriyorlar salona çay çekirdek, arada film dönüyor televizyonda ona bakıyorlar. işte geyik muhabbet.. sonra da danışmanlardan birine diyorlar ki ’ya sen şimdi suriye pkk iç güvenlik dış güvenlik’ kelimelerinin geçtiği bir açıklama yaz basına ver!’ adam da doğal olarak ’hocam ben ne anlarım güvenliğiydi oyuydu şuyuydu’ diyor. ’e yaz işte bir şey kimse okumaz zaten tamamını şöyle 4-5 sayfa yaz’ diyorlar buna. adam yazıyor da yazıyor..

sonra haber sitelerinde şu başlıkla yer alıyor: mgk: suriye güvenlik güçleri halka duyarlılık göstermeli..

bu mudur koca mgk toplantısının ana fikri.. ben bunu söylerdim be size..

bu arada açıklamanın her cümlesi 5 satır, tebrik ediyorum danışman arkadaşı.. hadi yine iyisin..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol