mehmet aurelio

0 /
bgat
türk futbol tarine bir "ilk" olarak giren futbolcunun, türk vatandaşlığına geçtiğinde aldığı isim.
odysseus
türk oldu diye naralar atılsa da türk olmadığı aşikar olan sadece türkiye vatandaşlığına kabulünden sonra her türkiye vatandaşının elinde bulunan özlük haklardan yararlanma durumuna erişip milli takımda görev alan brezilyali futbolcudur.

(bkz: turk)
capt it all
doğuştan kaybetmiş(!) bir insandır. çünkü türk doğmamıştır.

türk olunca ne oluyor yani? ziki 30 santim mi oluyo? on kaplan gücünde mi oluyo? kıçından çıkardığı ateşle dünyayı mı yıkıyo? insan insandır... tc vatandaşı mı? evet... bitmiştir...
seeyouindisneyland
yorulma kavramını sözlüğünden çıkaran ve girdiği ikli mücadelelerin yüzde doksanını kazanan , örümcek bacaklı , çift ciğerli orta saha oyuncusu.trabzonsporda forvet arkasında oynuyordu.
floydiandm
fenerbahçe’nin dinamosu, yüreği, her şeyi olan enfes futbolcu. ayrıca futbol sahalarının görmüş olduğu en centilmen, en efendi futbolculardan biridir.

ricardinho ile dün oynanan derbideki atışmasında tam olarak neler oldu, bilemem ama sadece aurelio mu suçlu be kardeşim? ricardinho belki aurelio’ya fena bir küfür etti, kim bilebilir ki? aurelio’yu beş- altı senedir izliyoruz, ne zaman birine saldırdığını gördünüz? ricardinho suçludur demiyorum ama, herkesin aurelio’ya yüklenmesini yanlış buluyorum.
maliyeci
böyle adam bir daha zor gelir sahalara.adam tutmuş türkiye’de oynuyor,yetmezmiş gibi bir de milli takımda da oynuyor.yıpratmamak lazım,soğutmamak lazım bu adamı.
passive
fenerbahçe’den kıskandığım tek şey. brezilya milli takımı’nda hatta benim gözümde dünya karması’na çok rahat girebilecek üst düzey bir futbolcu. şu aralar emerson’un iyice yaşlanması ve gözden düşmesi üzerine önlibero sıkıntısı çeken brezilya milli takımı’na ilaç gibi gelebilirdi ama şu anda türkiye milli takımı’na ilaç gibi gelmektedir, gelecektir. onun o güzel futbolunu, sanki kendisi ülkesi adına oynuyomuş gibi oynamasını, o hırsını, ruhunu izleyebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum..
orqn
fenerbahçeye tazminat ödemesi için aleyhinde açılan davayı kazanmış ve para ödemekten kurtulmuştur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol