leeds united

made in heaven
galatasaray’in uefa kupasini kazandigi sene yari finalde eledigi ancak iki takim arasindaki karsilasmalardan ziyade istanbul’da iki ingiliz taraftarinin olumuyle sonuclanan tatsiz olaylar nedeniyle turk futbolseverinin hatiralarina kazinmis ingiliz futbol kulubu.ozellikle 2000 yilinin baslariyla birlikte kurdugu genc ve yetenekli futbolculardan olusan kadrosuyla 2000li yillara damgasini vuracak olan takim olarak lanse edilmesine karsin,icine girdigi borc batagindan bir cok futbolcusunu satmasina karsin kurtulamamis ve premier ligden dusmustur.halen ingiltere championship liginde mucadele etmektedir.
maliyeci
cok degil 3-4 sene evvel saglam bir kadrosu olan harry kewell,viduka,robbie keane,lee bowyer gibi deli topcularin bir arada oyandigi cm 01 02 deki favori takimim.ligten dustugunu ogrenmek huzun vermistir.
sergey
bir zamanların efsane takımıdır.zira ingiltere’de sıkca boy gostermeye baslayan ekonomık krıze dayanamamıs ve o efsane kadroyu dagıtarak lıgden dusmuslerdır.2000 yılında dunyanın en ıyı takımları arasında yer alan bır takım olarak acınası halde olan,galatasaray’a kaybettıkten sonra anca bır sene ıdare edebılen ve daha sonra gotu toparlayamayan takımdır.
fofay
bakke,martyn,bowyer,kewell,radebe,smith,viduka,mills,matteo,harte gib çok güzel bir kadro yakalayan david o’leary galatasaray’a elendikten sonra kıçı başı dağıtmıştır.
maçlarını elland road stadında oynayan ingiliz takımı şu an coca-cola 1.liginde mücadele etmektedir ve ingiltere’de tek desteklediğim takımdır.amatördede severiz demek istediğim takım.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol