laf salatası

chaconne
lafi ince ince dograyip salata yapmak. sacma sapan kelimeler sarf etmek. bir suru sey deyip aslinda hicbir sey dememek.
salome
bazilari vardir kendini uyanik zanneder, bakti muhabbet sarpa sariyo hemen baslayiverirler sizoid konusmalar yapmaya ne dedigini anlamazsiniz , az kullanilan kelimleri secerek uzun ve karmasik cumleler kurmaya dikkat ederler, aslinda dikkat etmezler onlarin yapilarinda vardir gecirilen munzevi gunler onlarin beyinlerinin daha farkli islemesine sebebiyet vermistir ki salgilanan hormonlarda bir azalma-cogalma dengesizligi gozlenir, sonuc olarak laf salatasini onunuze koyuverirler bol limonlu az zeytinyagli, haydi bakalim afiyet olsun.
sinanhalac
bir de tartişirken haksizligini anlayan bireylerin konuyu daha önceden yaptiginiz bir hataya getirip ustunluk kurmaya çalişmalari vardir ki, o geçişi saglamak için söyledikleri şeyleri kendileri bile anlamazlar. işte en hakiki laf salatasi budur.
mmkurabiye
-dün gece nerdeydin?
-ya dün dersten çıktık işte birer kahve içtik kızlarla muhabbet ettik falan sonra birlikte yemek hazırladık çok eğlenceliydi biliyor musun brokoli çok faydalı,heh işte ondan yedik biz de.sonra bir film izledik,meğer katil kızın sevgilisiymiş, halbuki hiç anlşılmıyordu, çok etkilendik falan filan çişimizi yaptık kakamızı yaptık.....
soruyu soran kişinin sabrı tükenene kadar ya da sorduğu soruyu unutana kadar mevzuyu değiştirme çabaları sürer gider.aslında sorunun kastettiği şey bellidir.heh işte bu verilen cevaba laf salatası denir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol