kürşat başar

scaremonger
yazar. program yapimciligi ve sanat yonetmenligi yapmisligi vardir. bi donem radyo 3’te caz duygusu adli programi yapmis. kadin arkadaslarin pek bi sevidigi kisi, ayrica saksafon caliyor. su siralar kursat basar’la adli, bana gore itici duran, asiri aristokrasi kokan, abarti dekorlu, kimine gore de gayet basarili olan televizyon programini yapiyor.
broken
1963’te istanbul’da doğdu. istanbul, ankara, lefkoşa ve ağrı - doğubeyazıt’ta tamamladığı ilk ve orta öğreniminin ardından istanbul üniversitesi felsefe bölümünü bitirdi. çeşitli basın kuruluşlarında çalıştı.

1989 yılında yayımladığı kış ikindisinin evinde adlı ilk kitabıyla haldun taner öykü ödülü’nü kazandı.

1990 yılında konuştuğumuz gibi uzaklara, 1992’de sen olsaydın yapmazdın, biliyorum, 1996’da aşkı bulmanın ve korumanın yolları adlı romanları yayımlandı. yazı ve denemelerinin bir bölümünü iğreti yaşamlar adlı kitabında topladı. 2003 yılında başucumda müzik adlı romanı yayımlamıştır.

halen televizyon programları yapmaya ve köşe yazıları yazmaya devam etmektedir.şu an kanl türkde "her evde bir haber"adlı programı yayınlanmaktadır.

yaslibirkisarehindussedegunler
sevemediğim adam. hep şöyle konuşsa zorlayabilirim kendimi, ’benmiş’ diyebilirim:

"gitgide uzaklaşırım sanmıştım, gitgide yakınlaşıyorum. ne zamandır görmediğim halde her geçen gün, söylediklerini, bakışlarını, ellerini yeniden hatırlıyorum. her keresinde parçaları dağıtıp yeniden başlıyorum, boşlukları doldurduğumda yine aynı resim çıkıyor."
yaslibirkisarehindussedegunler
"hiç haberi yoktu. kendi yaşamını sürüyordu, benim yaşamımdaki bütün alanlara girdiğinden, her sabah onunla uyanıp, her gece onunla uyuduğumdan, yüzyıllar öncesinden kalma şiirlerden, televizyonda çalınan sıradan bir şarkıdan ikimize ait bir dünya kurduğumdan haberi yoktu..."

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol