kratos

376
ben onun placebo hallerinide bilirim.son zamanlarda ps2 oyunlari ile kafayi cizmis olmali ki kratos nickini almistir.uzun zamandan beri tanidigim muhabbetimiz ta www.geyiq.org a dayanir.dasaklarini tartacak kantarin henuz icad edilmedigine emin oldugum sahistir ayrica.ettigi laflarla beni benden alan ogame dehasi kral arkadasim can dostum olan yeni uye.hosgeldin diyorum ona burdan.
kratos
sohret, san, guc ugrunda ciktigi yolda bir savasta olmek uzereyken kurtulmak adina ruhunu ve bedenini ares’e satar kratos. ares, hayatini ve inanilmaz bir gucu bagislar kratos’a. ares’in istedigi her yere gider, keser bicer, katliamdan katliama kosar, oldururken dusunmez. ares memnun, kratos vahsidir. bir kasabaya daha saldirir kratos. tanidik gelen sahneler arasinda kilicinin ucunda can veren karisini ve cocugunu gorur. tanrilar bu duruma umarsizca, futursuzca kis kis gulerken aradan yillar gecer. gozlerini her kapadiginda yaptigi katliamlar gozunun onune gelen kratos en sonunda dayanamaz ve kendini yunanistan kiyilarindaki bir dagin tepesinde bulur. asagi duserken bu sonsuz uzunluktaki dagdan athena cikar karsisina. ares’i indirmesi konusunda yardim etme niyetindedir. denize dusen yilana sarilir diyen kratos boylece baslar son yolculuguna. ellerine zincirli (bkz: blades of chaos)’larla ares’i de alir asagi zeus’uda.

buradan cikartacagimiz sonuc;
(bkz: acima yetime doner koyar gotune)
376
uzun bir zamandan sonra tekrar buralarda cirit atan,kral insan.hasta cimbomlu.ayrıca öyle bir giriş yapmıştır ki yere düşmemi sağlamıştır.haa kötü mü etmiştir, bilakis yere düşmek aradabir güzel oluyor hele böyle düşmek daha bir güzel.#210320

fasa fiso
placanuum,istanbul’u biraz olsun sevdiren mükemmel insan.

edit:bas damarlarima sizlasin, azami hirsimin destegi olmasa, hasmin hucumlarina care arar bulamaz, yere oylece yigilir maskot...
meleklerebileguvenme

kratos, eski spartan savaşçısı, savaşa susamış, spartan ordusu için kan dökmeye dünden razı. fethetme aşkıyla yanıp tutuşan kratos, savaş tanrısı ares adına durmadan köyleri, kasabaları ele geçiriyor, direnenleri de kılıcından. çoluk çocuk, yaşlı, kadın demeden savuruyor, kafaları uçuruyor. ta ki hiç girmemesi gereken bir yere girip ortalığı kan gölüne çevirene kadar. işte burası, onun asıl kaderinin gerçekten başladığı yer.

onbeş-yirmi kişilik bir orduyu yöneterek işe başlayan kratos, kazandığı bir çok zaferle ordudaki savaşçılarının sayısını onbinlere çıkarmıştır. günlerden bir gün, yine savaş gelip çatmıştır. adamlarını gaza getiren kratos’un karşısında bu sefer pek kolay bir rakip yoktur. bunlar barbarlardır. yüzbinlerce savaşçısı bulunan barbarlar. aynı russle crow’un the gladiator’daki ilk savaşındaki cinslerden. hatta liderleri bile neredeyse aynı. kaçınılmaz son yakın. iki ordu da birbirine girmiştir. spartan ordusu düşmeye başlamıştır. ve kratos... barbar liderle girdiği dövüşte yenik düşmüş ve kafasına yiyeceği son darbeyi beklerken birden savaş tanrısı ares’e seslenir. ares’ten istediği, hayatına karşılık düşmanlarını yok etmesidir. ares bu isteği yerine getirerek bütün barbarları teker teker temizler. kratos artık ares’in kölesidir. ama bu isteği, onu, geri dönüşü olmayan bir duruma sokar. büyük günah ve kabuslarının başlayacağı bir duruma. olaylar zinciri sonucunda artık her şey tersine dönecektir. ares’in kölesi mi? hayır. ares’in kabusu. iş bundan böyle intikama dönüşmüştür. tanrıların koyduğu kuralları çiğneyip, atina’ya yeraltı tanrısı hades’in ordularını kullanarak saldıran ve yok etmek isteyen ares’i durdurmak, tanrıların yardımıyla kratos’un görevidir bundan böyle. bu amaca ulaşmanın tek yolu pandora’nın kutusu’nu bulmakır. yeraltı askerlerinden (undead), acımasız ve ölümcül yaratıklara kadar uzanacak olan bu serüven başlamak üzere.
angelus
yunan mitolojisinde, kratos dayanıklılık ve gücün tecessümüdür. pallas ile styx’in oğlu; nike (zafer), bia (şiddet) ve zelus’un (şevk) kardeşidir.
sunger bekir kare sort
mitolojide kimdir necidir bilmem ama god of war adlı oyunun kel ama karizmasından saygıyla ceket düğmesi ilikleten, tanrı kesen bir vengeful spartan’ıdır.kendisine psychotic bastard tanımlaması gönül rahatlığıyla yakıştırılabilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol