kolera

0 /
bgat
1800’lü yıllar ile 1900’lü yılların başlarına kadar istanbul’a bela olmuş bir salgın hastalık. kirli sulardan bulaşır. tarih meraklılaları için çözülmesi gerekilen bir bulmacadır bana göre.
elchi
sagopa kajmer’in eşidir kendileri. birbirinden güzel rap şarkılara imzasını atar fakat rakipleri tarafından bu imzaların sahte olduğu söylenir bolca.
benyazaroldum
kısaca biyografisi:
asıl adı esen güler özyavuz olup, 23 eylül 1983 yılında doğmuştur.sagopa kajmer ile(yunus özyavuz) 1998 yılında tanışıp kaynaşıp, rapi fiilen icra etmeye başlamaıştır. yine ilk kaydını kuvvetmira stüdyosu’ nda ’inkar boşuna’ adlı parçasına yapmıştır. aynı sene silahsız kuvvet ile neden ağlıyorum, dünden kalma hayaller adlı parçaları kaydetmiştir. 1999 sonunda yoğun okul ve iş temposu nedeniyle rape 2 yıl süreyle ara vermiştir. 2001’de ilk underground ep’sini internet yoluyla dinleyicilere sunmuştur. 2004’te sagopa’nın bir pesimistin gözyaşları adlı albümünde kalp atışlarım 78 bpm adlı parçaya eşlik etmiştir. bunun dışında aklımın odaları, günlerim ağlak, süper sperm, sagopa vs kolera adlı parçalarda sago ile düet yapmıştır. 24. 09. 2005 te sago’ nun prodüktörlüğünü yaptığı ilk solo albümünü piyasaya sürmüştür. (irem records etiketiyle). 11. 08. 2005 te kendi plak şirketleri melankolia records ı resmen kurmuşlardır.
acaba;
-sago ile 1 ağustos 2006 da evlendiğini,
-yükseköğretim turizm ve otelcilik bölümünü birincilikle bitirdiğini,
-dövme ve piercing tarzı şeylerden nefret ettiğini,
-kentucky fried chicken a bayıldığını,
-marka olaylarına pek fazla takılmasa da koyu bir adidas aşığı olduğunu
biliyor muydunuz?
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol