kofi annan

independence
yeni gorevi arap birliği özel temsilcisi olmaktir. gorevinin ilk icraati ise suriye’de ya$anan olaylari engellemektir. plani $am yonetimi tarafindan kabul edilmi$tir.

planin icerigi $u $ekilde;

- suriye yönetimi, "halkın meşru istek ve kaygılarına yanıt vermek için başlatılacak olan ve suriyelilerin liderlik edeceği kapsamlı siyasi süreç" için annan’la işbirliği içinde çalışmayı taahhüt etmektedir.

- suriye, çatışmaları durdurmayı ve insanların yaşadığı bölgelerde görülen askeri hareketliliği ve ağır silahların kullanılmasını derhal durduracağını taahhüt eder. bu adımlar atılırken suriye, şiddeti sonlandırmak için bm gözetimi altında annan’la birlikte çalışacaktır. annan, muhalefetten de bütün çatışmaların sona erdirilmesi için benzer taahhütler beklemektedir.

- suriye insani yardımın iletilmesi ve yaralıların tahliye edilmesi için günlük iki saatlik "insani duraklama"yı kabul etmekte ve uygulamaktadır.

- suriye "rastgele tutuklanan kişilerin serbest bırakılma hızını ve kapsamını" ve bu kişilerin tutulduğu yerlerin bir listesini sunmayı taahhüt etmektedir.

- suriye ülke genelinde gazeteciler için hareket özgürlüğünü sağlamayı ve "ayrımcı olmayan bir vize politikası uygulamayı" taahhüt etmektedir.

- suriye "yasalarca garantilenen çerçevede toplanma özgürlüğü ve barışçıl gösteri yapma hakkına saygı duyacağını" taahhüt etmektedir.
komple teorisyen
planlar yapıp tutturamayan sekreter.teorisyen demeye dilim varmadı uygulanabilirliğini geçtim, kuramsal bir yaklaşım da yok planlarında.istifa etmiş şimdi öğrendim.
programmer
kibris sorunu gundemdeyken , ortaya attigi plan uzun sureler konusulan ve hatta planiyla annanin plani diyerekten dalga gecilen ab genel sekreteri....

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol