klavyede esc tusunun çalışmaması

independence
esc tu$u klavyenin en onemli tu$larindan birisidir. mesela cali$mayan tu$ herhangi bir harf yahut rakam tu$u olsa, alt tu$u ile birlikte yapilacak olan kombinasyonlar diger tu$larin gorevini gormektedir. ancak esc tu$unun gorevini gorebilecek herhangi bir tu$ klavyede mevcut degildir. bu sebeple de bir cok sikinti ya$anabilir.

programlari sona erdiremezsiniz, oyunlari sona erdiremezsiniz, oyunlarin menusune donemezsiniz, programlarin menusune donemezsiniz vs.

programlari ve oyunlari kapatabilmek icin yapabileceginiz tek $ey ctrl alt del uclemini kullanarak taskmgr exe’den oyunun yahut programin exesini bularak kapatmaktir.

bu ba$ligi actim ki esc tu$unun alternatifini bile birisi varsa bana bir $ekilde anlatsin bu i$lemi.
armour
böyle bir durumda klavye 180 derece çevrilip enter tuşundan faydalanilir. neden? çünkü klavyede 2 tane enter tuşu var o da çalişmazsa diğer enter tuşu durumu kurtarir.
ismettt
o yine iyi benim laptopta geri tuşu ve i harfi yok. i'yi kopyala yapıştır geri tuşunu da bir ileri gidip delete yaparak çözüyorum. mutluyum
caduceus
Escape tuşunun çalışmaması baya bi rahatsız edicidir fakat diğer herhangi bir tuş çalışmadığın da aşırı tedirgin oluyor insan sanki hep onu kullanıyomuşcasına sinir oluyor

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol