kızlar niye evlenmek ister

fantuzzi
kadınlar ne kadar başarılı olsa da,maddi bağımsızlıklarını kazanmış olsa da, sevgilisi olsa da yani cinsel ihtiyaçları da olmasa evlenmek isterler. belki türk toplum yapısından kaynaklanan bir şeydir bu. daha küçücük çocuğa gelinlik giydiren anne babalar kızlarını buna teşvik ederler. tabi bir de ev kurma ve anne olma içgüdüsü vardır ki bence en önemli sebeb budur.
exfreak
tekil olarak evlenilebilindigini sanan bunyenin sormus oldugu sorudur. halbuki evlilik icin iki birey sarttir. birinden birisi onay vermezse olabiliritesi mumkun olmayacak bi hede dir.

neden tek taraf istiyor tadinda bir soruysa da, evlilik sadece iki kisinin legal cinsel birliktelik kurmasi degil, tum sosyal ve etik degerlerini birlestirmesi durumudur.

aksine cinsel ihtiyac karsilamak icin evlenmek normal sartlardan daha pahaliya gelebilir.

ve maddi bagimsizligi saglanmis ancak ruhsal dunyasina "tek" ortakci edinerek cok daha motivesi yuksek bi "maddi bagimsizlik abidesi" olmak isteyebilir.

zannimca su olabilir bu sorunun amaci. bi sekilde evlenmek icin yanip tutusan bunye, "ulan hep mi beni buluyolar ya, bi kere de ilgi alaka kesilsin kardesim. yogun talepten sikildim, evlenmek istemeyin benle" intibasi uyandirmak icin de kurulmus cumle olabilir. .

(bkz: ayarimi verdim odamda bekliyorum)
denemeler
20-30 arası yaşlarda gezme,eğlenme ,yeni flörtler,kaçamaklar,kendi paranı harcama çok tatlı gelirken 30ların başlarında insan bu koşuşturmacadan sıkılmaya ve düzenli bir hayatın, her sabah aynı adamın kokusunu duyarak uyanmanın,evdeki çocuk seslerinin özlemini çekmeye başlar.
ve bir kadın olarak 40 yaşıma geldiğimde bugünkü yaşantımın keşmekeşine değil, "paylaşılan" bir hayata sahip olmak istiyorum.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol