kıskanmak

0 /
independence
berbat bir $eydir beter bir duygudur.sevdigini gosterir insanin o ayri fakat bir de kiskanan insana sormak lazim hislerini duygularini..ote yandan bir de ba$ariyi kiskanmak vardir bu ki$ide hirs yaratir, cali$ma ve ogrenme azmi yaratir..kiskancligin bu boyutunu her zaman takdir etmi$imdir..acikcasi ben ba$ariyi kiskanan bir insanim.
wilson
"henuz uc yasinda bir kardesim var, seni ondan bile kiskaniyorum" sarki sozlerinden de anlasilacagi gibi bazi insanlarda saplanti durumunda olabilir ve sadece insandan degil esyalardan da kiskanilabilir.
carpediem
sozlukte 20-30 kisi online olunca, bir yandan "aman ne guzel, bir suru insan gelmis!" deyip, bir yandan da garip bir hisle gelmesinler duygusudur. sozlugu sahiplenmek, kimseyle paylasmak istememektir. evet, boyle hisseden insanin akli dengesi yerinde olmamakla birlikte sozlukle kafayi bozmustur. acilen sozluk diyetine girse yararina olacaktir!!
xerxes
sevginin bir gostergesi. ama fazlasi zararli olabilir, sevdiginiz insani bunaltabilir. ozellikle biz erkeklerin kiz arkadaslaramiza cok yapmamamiz gereken bir olay, yoksa ilerisi icin kotu olabilir...
faten
bayanlarin elindeki en buyuk kavga cikarma kozudur.

kiskanmazsaniz ;
seven insan kiskanir diyerek kavga cikarabilirler .
kiskanirsaniz ;
guven duysan kiskanmazsin diyerek kavga cikarabilirler.
serco
sevgi veya ask ile bagi olmayan, salt ilkel sahiplenme gudusunden kaynaklanan his...

cok buyuk oranda sevgi ile bagdastirildigi icin, bir sevgi belirtisi olarak goruluyor ve bunun neticesinde kiskanan kisiye karsi da bir takim duygular beslenmeye baslanabiliyor. kiskanilmak hosa gidiyor cogu durumda. ne var ki, sevgi dedigimiz olgu icerisinde sahiplenme duygusunu icermez. o tek yonludur. icerisinde kiskanmayi iceren sevgi de aslinda basit bir "benim olsun" duygusundan baska bir sey degildir, ve bencildir...

ask iliskisi disinda, birinin sahip oldugu bir nesneyi kiskanmak da, yine ona sahip olamamanin verdigi bir ruh hali. yani, her durumda, kiskanclik denilen kavramin ne sevgiyle ne de guvensizlikle alakasi vardir. kiskanmak, "ben" demektir...
ozerezgi
kıskanmak duyguların en can yakanıdır
gözyaşı, kan, kin, nefret, acı, keder, gibi tüm olumsuz duyguların kaynağıdır.
ozerezgi
kiskanmak en kötü ruhsal pozisyondur.
kin, kan, gözyaşı, nefret, acı, keder,
vs. vs. bir sürü insani durumlara sebep olur
hobaa
hastalık haline gelir bazen,hele de hoşlandığın birineyse ve bu artık sevgili kıskanmasını aştıysa gına getirir.hayatını,vaktini,arkadaşlarını,eğlenmeni,hatta onu sevme halini bile kıskanıyorsa biri hiç bir ilaç çare etmez,çocukluğuna geri döndürüp,tekrar sevip okşamak gerekir bu kişiyi.şevkat her derdin ilacıdır ya hani.
chanel
kıskanmak aşkın bir parçasıdır. bir bütündür ikisi koparıp ayırırsan birini anlamsız kalır öteki. insanın yaradılışında vardır benlik güdüsü. dolayısıyla seviyorsan sahiplenmek istersin ilgi istersin sevdiğinin gözünün gördüğü tek renk sen olmayı istersin. yanında olmak istersin. yüzünü koyduğu yastığı bile kıskanırsın göğsünde uyusun istersin. güvensizlik değildir saf kıskançlık. aşktır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol