kısa saçlı kızlar

elifielifine
son 2 senedir dahil olduğum grup,
sanırım bundan sonra da dahil olmaya devam edeceğim. dün yine ense traşı yaptırdım galiba her seferinde biraz daha kısaltıyorum, hastalık gibi bişey..
sanki yıllarca o uzun saçları ben kullanmamışım gibi, şimdi şaşkınlıkla bakıyorum eski uzun saçlı fotoğraflarıma, bele kadar uzun saçlar, nasıl taşımışım, uğraşmışım yıllarca bilmiyorum.

hep isterdim kısa saçlı olmayı ama çok korkardım, saçlarım da uzunken güzeldi hani böyle rüzgarda uçuşurdu, kalın telli sağlıklı saçlardı..
kuaförüm kıyma bu saçlara diye çok uğraştı...
risklidir kısa saclı olmak, minyon yapıya sahip olmama rağmen ben çok zaman sonra cesaret ettim, iyiki de yapmışım...
şu da bir gerçek ki sevgili hemcinslerim gençleştiriyor kısa saç, sanki uzun saç ile birlikte devam eden hayat monotonluğunu alıp kesiyorsunuz saçlarınızla birlikte, saç boyunun kendini bulmakla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama sanki ben kendimi yeniden keşfettim...

ben seviyorum kendimde kısa saçı bu tarz konularda etrafın ne dediğinden öte, kendimin ne hissettiğine bakıyorum...
istiyorsanız deneyin derim kökü sizde nasılsa...
aysemayse
rahat kızlardır, hayatım boyunca uzun saçlı bir kız olmadım, yani en uzun hali omzuma düştü, sonra gene kulak memesi kıvamında kestim. lisede, sinirlendim saç kurallarına 3 numaraya kazıtıp gittim ertesi gün, bir çok kız kısacık kestirdi saçını erkek kesim, ardımdam. nasıl da şaşırdılar, bir şey de diyemediler.

beline kadar saç ne ayrıca, derttir dert ! hem hiç modern değil hem de benim saçıma sahipsen, bir hafta kurumaz o saç. şimdi bir yanım çok kısa bir yanım biraz daha uzun, toplam da baya kısa. kısa saçlı bir kız sıkıcı değildir bak bunu söylemek isterim, uzun saçlı kız da değildir ama içlerinden sıkıcılar çıkabilir ama kısa saçlı kızdan sıkıcı kız çıkmaz söyleyeyim. o tüm erkeklerin uzun saç isteğine, toplumun uzun saçı güzellik, kadınsılık saymış geleneğine kafa tutmuş daha ne!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol